Çözüldü Acer AO1-132-C0QL'ye Windows 7 Kurulabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

darbeci

Hectopat
Acer AO1-132-C0QL
Emmc 32 GB hafızası var ve bir türlü BIOS ayarlarını bulup USB'yi Boot edemedim.
W7 Lite Edition kuracağım driver vs. her şeyi buldum ama bir türlü formatı başlatamadım.
Nasıl yükleyeceğiz bunu ne olur yardım edin. :(

b_acer-aspire-one-ao1-132-c0ql-1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yok hocam legacy de işe yaramadı HDD görünmüyor UEFI mod da format atmak gerekiyor.
UEFI destekli imaj indirip Rufus'da GBT ve FAT32 olarak ön yüklemeli format diski oluşturunca öyle başarılı oldu.
Secure Boot devre dışı bırakmak içinde BIOS şifresi oluşturursanız devre dışı kalıyor ve kapatıp format işine başlayabiliyorsunuz.

Ama çalışmıyor sistem sürekli reset atıyor. W7 logosundan sonra başa dönüyor.
Maalesef W7 çalışmadı W8.1 Lite Edition kurdum o çalıştı :)
Cihaz W7 desteklemiyor maalesef.
Yok hocam legacy de işe yaramadı HDD görünmüyor UEFI mod da format atmak gerekiyor.
UEFI destekli imaj indirip Rufus'da GBT ve FAT32 olarak ön yüklemeli format diski oluşturunca öyle başarılı oldu.
Secure Boot devre dışı bırakmak içinde BIOS şifresi oluşturursanız devre dışı kalıyor ve kapatıp format işine başlayabiliyorsunuz.

Ama çalışmıyor sistem sürekli reset atıyor. W7 logosundan sonra başa dönüyor.
Maalesef W7 çalışmadı W8.1 Lite Edition kurdum o çalıştı :)
Cihaz W7 desteklemiyor maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı