Çözüldü Acer Aspire 3 A315-42G ses cızırtısı sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xharybdis

Hectopat
Daha fazla  
Acer Aspire 3 A315-42G laptopu bir süredir kullanıyorum, son zamanlarda oyun sırasında veya uzun süre açık kalırsa ses cızırtı yapmaya başlıyor. Uzamsal sesi değiştirirsem veya kapatıp açarsam düzeliyor fakat iyice sinir bozucu olmaya başladı. Driverları silip tekrardan yükledim sonuç aynı, çözümü olan var mı bu duruma?

Çözüm
dün amd driverlarını sildim ve geri yükledim ancak yeniden başladı. böyle giderse laptopu tamire götüreceğim.
Tüm otomatik güncelleştirmeleri kapatıp eski bir uyumlu Realtek ses sürücüsü yükledim. Şimdilik tekrardan sorun çözüldü gibi.
Acer Aspire 3 A315-42G laptopu bir süredir kullanıyorum, son zamanlarda oyun sırasında veya uzun süre açık kalırsa ses cızırtı yapmaya başlıyor. Uzamsal sesi değiştirirsem veya kapatıp açarsam düzeliyor fakat iyice sinir bozucu olmaya başladı. Driverları silip tekrardan yükledim sonuç aynı, çözümü olan var mı bu duruma?
Aynı sorun bende de vardı. (Aynı modeli kullanıyoruz.) DDU ile tüm AMD yazılımlarını sildim. Grafik sürücüler dahil artık sorun olmuyor.

Geri
Yukarı