Acer Aspire 5732ZG güncelleme

amenhotes

Decapat
Benim aşağıdaki özelliklere sahip Acer Aspire 5732ZG marka ve model eski bir notebook'um var. Malum kurların yükselişi ve oluşan tüketim toplumu mantığından kurtulmak için bu bilgisayarımı SSD, RAM ve mümkünse işlemci değişimi ile biraz canlandırmak istiyor ve bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

1. Mevcutta 3 GB Ram var ve anladığım kadarıyla DDR3
a) RAM'i maksimum ne yapabilirim ve ve MHz ne olmalı yani 1 slot varsa kaç MHz maksimum kaç GB RAM 2 Slot varsa ne şekilde kaç RAM takabilirim?
b) DD3 yerine DDR 4 takabiliyor muyum?

2. Mevcutta Pentium Dual-Core T4400 2.20 GHz işlemci var bunu değiştirip yükseltebilir miyim? Yapabilirsem burada işlemci seçimin nasıl yapmalıyım?

371145371146371147371148371149371150371151371152

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD, RAM ve işlemci bütçen varsa satıp 3. nesil i5li bir makina alman, o makina HDDli olsa bile çok daha iyidir.
Çipset maks. 8GB RAM destekliyor, 3GB RAM olduğuna göre 2 slot vardır, 4+4 şeklinde kullanabilirsin.
Çipset eski olduğu için 1600Mhz RAM alsan dahi 1066Mhz'de çalışırlar.
Bu işlemciler de kağıt üzerinde çipset ile uyumlu, BIOS engeli olmadığı sürece takınca direkt çalışırlar.
Önemli olan bunların PGA soketli destekli olanlarından almani BGA olanlar sadece lehimlenebiliyor.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ediyorum @Siyah Martı. Haklısın bu şekilde hesaplayacağım eğer 500 TL'yi geçiyorsa yeni bir bilgisayara doğru yönelirim malum fiyatlar çok yüksek yenilerde. O zaman DD3 4GB MHz x2 yapsam kaldırır sanırım.

Rica ederim.
Bir kaç yıl daha kullanırım diyorsan, ben yatırım yapmanı tavsiye etmem, kendi kullandığım HP Elitebook 8470P bana göre genel kullanım için alınabilecek en makul ve bir o kadar da kaliteli bilgisayar seçeneği, incelemeni tavsiye ederim, 800'den başlıyor fiyatları, işlemcisi de upgrade'e açık.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı