Acer Aspire 5739G Kurulum Hatası

cokten

Hectopat
Öncelikle Merhaba;

Böyle bir sitenin varlığından youtube'tan oradan oraya gezerken fark ettim ve güzel bir site olduğunun kanaatine vardım, ellerinize sağlık. Mac almayı düşünüyordum fakat nasıl olur işletim sistemi nasıldır bir bilgim olmadığından dolayı biraz kararsızdım. Mac'i kendi laptopuma kurup denemek istedim fakat ya benim beceriksizliğimden (büyük ihtimal:) ) yada benim laptopumdan kaynaklı.
Gelelim konumuza;

Laptopum Acer Aspire 5739g modeli olup özellikleri aşağıdaki gibidir.

• CPU Ailesi INTEL CORE 2 DUO PROCESSOR
  • İşlemci Modeli INTEL P7370 2,0GHZ 1066MHZ
  • CPU Hızı (Mhz) 2000
  • Cache Bellek 3MB
  • Ekran Tipi LED
  • Ekran Boyutu (Inch) 15.6
  • Dogal Ekran Cozunurlugu 1366X768
  • Ekran kartı chip seti NVIDIA GEFORCE G240
  • Ekran Kartı Bellek Kapasitesi 1 GB
  • Sistem belleği türü DDR III 1066 MHZ
  • Sistem Bellek hızı 1066
  • Standart Sistem Belleği (MB) 4096
  • Maks. Sistem Belleği (MB) 4096
  • Sabit Disk (Gb) 500
  • Sabit Disk Devir Hızı (rpm) 5.400
  • Optik sürücü tipi DVD SUPER MULTI DVD-R/RW COMBO
  • Ses ON BOARD
  • Ses Bağlantıları HOPARLÖRE
  • Disket Sürücü YOK
  • USB 2 portu 3

Şimdi benim bu laptopum mac için sanıyorsam uyumlu. Fakat windows 7'ye format atmadan mac kurmak istedim denilenlerin hepsini yaptım ama bir sonuç alamadım. Genellikle aşağıdaki ekran görüntüsünde takıldı kaldı. Yoncalı boottan GraphicsEnabler=YES dedim yine olmadı. Acaba sıkıntısı nedir bu emektarın bilen yardımcı olabilir mi ?
Aşağıda hatayı görebilirsiniz.
SAygılarımla.
Çağdaş

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca Wifi çalışır mı?

WiFi konusunda kesin bilgi verebilmemiz için bize tam modelini söylemeniz lazım. Aygıt Yöneticisinde yazar. Yazmıyorsa donanım kimliğini buraya kopyalayıp yapıştırın.

GraphicsEnabler=YES komutunu yanlış girmişsiniz. GraphicsEnabler=Yes olmalı. Büyük küçük çok önemli.

Ek olarak npci=0x2000 komutu da ekli olmalı. Alternatif olarak npci=0x3000 ile de deneyin (npci=0x2000'deki 2'yi değiştirip).

Hiçbiri olmazsa USB belleği seçer seçmez 1'e basın. Bu işlem Chameleon Bootloader'ı devreye sokacaktır. Onunla boot edebilirsiniz belki. Bir de varsa BIOS güncellemesi yapın cihaza.

Son düzenleyen: Moderatör:
Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller
Intel(R) WİFİ Link 5100 AGN

- - - Güncellendi - - -

Abi ben nerde yanlış yapıyorum. Aslında ilk yaptığımda başka biryerde dondu kaldı hiç bir şekilde yükleme yapmadı. İkinci kez denedim yine SCM hatası verdi. PC'yi başlattım 1e basıp bukalemun ile denedim o da ayı scm hatası verdi. Aşağıda resimleri mevcut...

- - - Güncellendi - - -

Ek olarak yeni bir donma;

Goruntulerini aldiginiz ekranlarda bende onlarca kez takildim. Acer 5738dg kullaniyorum. Sadece ekran kartlarimiz farkli. Belki sizde GraphicsEnabler=Yes calisabilir. npci=0x2000 cpus=1 bu ekrani gecmemdeki tek kodlardi. Buyuk kucuk harflere dikkat edin. npci=0x3000 de deneyebilirsiniz. -v yi eklemeden de deneyin bazen guvenlik modunda acarken de bu ekranda takiliyordu bende.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı