Sosyal medya hesaplarının ek güvenliği nasıl sağlanır?

Ek olarak da başkalarının şarj aletini kullanma.
Yok artık! Şarj aletlerinden de mi şüpheleneceğiz? Ondan nasıl yapıyorlar?

Kurtarma mail hesabı ve iki aşamalı doğrulamayı yaptığın zaman girebilirsin ama ikisinden biri olmadığı zaman giremiyorsun.
Evet kurtarma mail hesabı ve iki aşamalı doğrulama da var.

O zaman USB Key gereksiz olur hocam.USB Key çalışma mantığı:Hesaplarınıza erişmek için kullandığınız cihaza takmanız gerekmesi bu şekilde elinizdeki fiziksel cihaza sahip olmayan kimse hesabınıza istediği kadar uğraşsın giremez.
Zaten ben gerekli önemleri alayım, ne hesabım çalınsın ne de hesaplarıma erişimi kaybedeyim istiyorum. Banka hesabı gibi çok önemli şeylerim yok ama yine de elimden geldiğince alabileceğim önlemleri alayım, bir açık bırakmayayım istiyorum. O halde USB key çok da önemli bir şey değil.

Yok artık! Şarj aletlerinden de mi şüpheleneceğiz? Ondan nasıl yapıyorlar?

Evet kurtarma mail hesabı ve iki aşamalı doğrulama da var.

Zaten ben gerekli önemleri alayım, ne hesabım çalınsın ne de hesaplarıma erişimi kaybedeyim istiyorum. Banka hesabı gibi çok önemli şeylerim yok ama yine de elimden geldiğince alabileceğim önlemleri alayım, bir açık bırakmayayım istiyorum. O halde USB key çok da önemli bir şey değil.

Virüs bulaşabilir ya da bilgileri aktarabilir.

Sosyal medya uygulamaları bu konuda yanıt veriyorlar mı? Böyle şeylerde hesabı kaybedince yanıt vermediklerini duymuştum. Doğru mu?

Teşekkür ederim. Zaten bilmediğim sitelerden gelen linklere tıklamam. Bu konuda hassasım.

Teşekkür ederim. İki faktörlü doğrulamadaki yedek kodları nasıl öğrenebilirim? Google'ınkini kullanıyorum.
İki faktörlü doğrulamada yedek kodları ilgili uygulamadan öğrenirsiniz. Örneğin Samsung Account'ta kendi arayüzündeydi. Google'a "y uygulamasının çift faktörlü doğrulama yedek kodları nereden bakılır?" diye yazarsanız sorun yaşamazsınız. Diğer hususta ise bilmediğiniz kabloları kullanmayın, sorun olmaz. Arkadaşınız vs. ise kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı