Acer Aspire 5740 Hatalı BIOS Güncellemesi Yapmak

nightfalcon

Hectopat
Daha fazla  
Acer Aspire 5740 modelinin BIOS'un yazılımını yüklemem gerekirken arkasındaki etikette 5740g yazdığı için yanlış BIOS yükledim. Sistem hata vermeden güzelce yükledi ama fotoğrafta gördüğünüz gibi hatalı model ve eski bir sürümü yükledi. Fark edince hemen fotoğraf çektim (ekte mevcut) ama maalesef fark ettiğimde iptal edemedim.
Yazmaya başladığı içinde laptopu kapatamadım. Hata vermeden yükledi ve Windows kendini bittiği gibi otomatik yeniden başlattı.

Şu an ekran siyah ne BIOS ekranı geliyor ne de Windows ekranı. Laptopu monitöre de bağladım yine görüntü yok. Pilini söktüm taktım yine gelmedi. BIOS recovery yapabilmem için doğru BIOS'u bulduğum halde flash belleği FN+ESC+Power tuşuyla (HDD ve optik okuyucuyu söktüğüm halde) flash belleği okutamadım. Lambası yanmadı. Yabancı kaynaklı sitelere de baktım ama çıkar yol bulamadım.
Ya tuş kombinasyonu yanlış ya da bi yerde hata yapıyorum. Acil uzman yardımına ihtiyacım var. Ürün garantisi bitmiş eski bir laptop

20171231_023531.jpg
20171231_023534.jpg

Sorunum halen devam ediyor. Yok mu bilgi sahibi bir babayiğit? Sanırım bu iş bios chipini söküp eeprom programlama yaptırılarak çözülecek :(

Aliexpresten ch341A eeprom programlayıcı ve ve sop8 klipsi sipariş ettim sökmeden yazılım atıacağım gibi bakalım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı