ACER ASPİRE 5741G açılıyor kendini kapatıyor

turan25

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum tam olarak şöylebaşladı windows 10 yüklü laptopuma SQL 2008 kurmamla başladı indirip kurulum işlemini baslatmadan önce uyuşmazlık sorunu olabileceği bildirisi aldım fakat devam ettim.

Ve yükleme işleminin yarısında laptop kullanılamaz hâle geldi korkunç derecede donma oldu ve yükleme ortasında laptopu power tusundan kapattım ve tekrar açtım yükleme ortasında kapatmama rağmen program kaldır kısmında yüklendiğini gösteriyordu ve ben bu sql 2008'i laptoptan silip kurtulmak istiyordum kaldır dedim ve tekrar dondu.

Ve bundan ancak format atarak kurtulabilirim diye düşündüm format atamadim ne cd ile nede cdsiz setup ile format atamadim olmadı hata verdi. Bende windows 10'u sıfırlama kısmına grldim bu şekilde sifirlayarak kurtulabilecegimi düşündüm fakat bu islemin %40'ında hata aldım windowsu tekrar başlatın seçeneğine tıkladım.

Windows kendini kapatıp açtı ve acer yazısı geliyor fakat windows gelmiyor sürekli kendi kendine reset atıyordu bende ramdan kaynaklidir dedim bilmediğim halde laptopu açtım üst üste duran 2 adet rami çıkarıp taktım power tuşuna bastığımda ekran siyah oldu ve ekran gelmiyordu bilgisayarciya götürdüm ekran gelmemesi ramdan kaynaklı dedi ramin birini bozmussun dedi ekran geldi ama windows gelmiyor pc kendiliğinden kapanıyor dedi ben götürdüğümde kendiliğinden reset atıyordu yani rami bozmadan önce bozuk rami çıkartıp ekranın gelmesini sağlamışlar fakat kendiliğinden reset atan laptop şuanda kendini kapatıyor bana laptopun cipinde problem var yaparım.

Sma garanti vermiyorum dedi yabi senin laptop kanser olmuş desek daha doğru olur dedi yapsakta yine problem çıkarabilir dedi bende laptopu geri aldım herşeyin bir caresi vardır dedim laptop alacak param yok laptopun ederi 1000 tl bana 300 tl masraf çıkaracaklardi geri aldım. Laptopu şimdi çözüm arıyorum en mantıklı cevabı burda bulabilecegimi düşündüm ve konuyu açtım biliyorum çok çok çok çok çok uzun yazdım üşenmeden okuyan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Tüm detayları anlatmak istedim yardımlarınızı bekliyorum tekrardan çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir disk tak, eğer harici HDD varsa ve kullanmıyorsan onu kutusundan çıkarıp takabilirsin, daha sonra usb den boot ederek format at, yazılım yükleyerek bilgisayarına bir şey olmaz. Yazılımsal hatalardan verme ihtimali de çok düşük.

Bunu yaptıktan sonra format atıp açabilirsen bilgisayarını çıkardığın (SQL 2008) kurduğun diskine de şu işlemi yap harici disk kutusuna onu da koyup : Mac Kurulumundan Sonra USB Belleği Eski Haline Getirmek

Daha sonra eski diskine de aynı işlemi yap ya da eski diskini harici disk yap.

Rehber farklı olabilir fakat işlemler aynı.

Çok teşekkür ediyorum sorun hddymis değiştirdim bilgileri kurtaramadım ama laptopu açtım şuanda kullanıyorum fakat şimdide modeme bağlanmak istiyorum bu ağa bağlanmadı diyor win 8.1

Çok teşekkür ediyorum sorun hddymis değiştirdim bilgileri kurtaramadım ama laptopu açtım şuanda kullanıyorum fakat şimdide modeme bağlanmak istiyorum bu ağa bağlanmadı diyor win 8.1

Wifi ile bağlanmıyorsa ethernet kablosuyla modeme bağla bilgisayarı daha sonra driverları indirebilirsin.

Buradan: Select Qualcomm Atheros wireless driver en güncel driverını bul indir, daha sonra bilgisayarım>Aygıt yöneticisine gir oradan ağ adaptörünü seç driverı güncelle de, bilgisayarımdan ben seçeceğim de oradan da indirdiğin driverı seç. İndirdiğin driverı zipten bir klasöre atmayı unutma.

Driver adını da aygıt yöneticisinden öğrenebilirsin.

Broadcom 802.11n Ağ Bağdaştırıcısı ama verdiğin linkte bir sürü 802.11n var hangisini indireceğimi tam olarak bilmiyorum link atar mısın.

Bu arada belirtmekte fayda var telefonumun internetini laptopa verip baglanabildim sadece kendi modemimi laptopa baglayamiyorum arayüze girip 6 veya 11 denilen ayarlarida yaptım yine olmadı fakat sifrelemeyi wep yapmadım wpa2 seçili hâlâ çünkü wep çok güvensiz olduğu için yapmıyorum bunun başka bir çaresi olmalı donanımsal olsa telefonada bağlanmazdı fakat bağlandı sorun nedir neden modeme bağlanmıyor yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ediyorum.

Broadcom 802.11n Ağ Bağdaştırıcısı ama verdiğin linkte bir sürü 802.11n var hangisini indireceğimi tam olarak bilmiyorum link atar mısın.

Bu arada belirtmekte fayda var telefonumun internetini laptopa verip baglanabildim sadece kendi modemimi laptopa baglayamiyorum arayüze girip 6 veya 11 denilen ayarlarida yaptım yine olmadı fakat sifrelemeyi wep yapmadım wpa2 seçili hâlâ çünkü wep çok güvensiz olduğu için yapmıyorum bunun başka bir çaresi olmalı donanımsal olsa telefonada bağlanmazdı fakat bağlandı sorun nedir neden modeme bağlanmıyor yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ediyorum.

En başta telefondaki internetinle windows update ile yüklemeyi dene belki otomatik bulur.

Eski bir model olduğu için biraz zor işimiz. Sen sağlıklı olması açısından Aygın Yöneticisini açıp ekran görüntüsü de paylaşabilir misin?

http://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/Lan/Lan_Broadcom_12.4.1.0_W7x86W7x64_A.zip?acerid=634236869183276837&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE 5741G&OS=ALL&LC=tr&BC=ACER&SC=EMEA_25

http://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/Wireless LAN/Wireless LAN_Broadcom_5.60.18.8_W7x86W7x64_A.zip?acerid=634037029804647236&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE 5741G&OS=ALL&LC=tr&BC=ACER&SC=EMEA_25

Bu ikisini yükleyebilir misin?

Telefonunu da kullanabilirsin onun driverlarını yüklersen ki otomatik yüklenmiş bile ki girebilmişsin.

Üstteki 2 si olmazsa http://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/Wireless LAN/Wireless LAN_Atheros_8.0.0.259_W7x86W7x64_A.zip?acerid=634037029445395160&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE 5741G&OS=ALL&LC=tr&BC=ACER&SC=EMEA_25 bunu dene

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı