Acer Aspire 5742G Boot Sorunu

@parrhesia hocam dedikleriniz yaptım ama sonuç aynı,siz transmac programı ile yapmamı önermişsiniz ama zaten windows o boot kısmını görüyor yani o olmadan o kısma erişebiliyorum.Transmace ihtiyac kalmıyor haliyle neyse konu dağılmadan topluyorum kext i dediğiniz yere bıraktım,sonuç yine aynı değişen bir şey yok.Şimdi yeniden sıfırlayıp başlıyacağım bir de öyle deneme yapayım,usb hazırlanırken bir hata olabilir belki diye.

Bu imajı indirip deneyelim. Nette şu şekilde arattırıp bulun.
(os x mavericks 10.9 bootable usb for intel pcs (13a603))

@parrhesia simdi kuruluma sizin dediginiz sekilde geciyorum lakin bu resimde kaliyor,flag atmadan kurulum ekranina gelmiyor daha dogrusu bu ekrana atlamakta -F -x GraphicsEnabler=No dedigimde ise cemberin dondugu ekrana geliyor ve sadece bekliyor,-v dedigimde ise yada hic bir sey yazmadan direkt enterladigimda missing bluetooth controller transport kisminda kaliyorum bu yaziyi bitirmeden once yine bir sey yazmadan direkt install os x i sectim yine bu resimdeki ekrana geldim.islemcideki sanallastirma teknolojisi isi karistiriyor olabilir mi? Cpus=1 yazdim hatta komutlar arasina olmadi PCIRootUID=1 yaptim oda olmadi.

Dosya Ekleri

• 2014-09-22 00.50.14.jpg
    2014-09-22 00.50.14.jpg
    397,5 KB · Görüntüleme: 265
Bios girin, Load Optimized Default yapıp, Sadece Sata Modu=AHCI yapın. -v npci=0x2000 PCIRootUID=1 ile kurulumu yapmaya çalışın.

@Kadir Yiğit Ben deniyorum. Hiçbirşey yazmadan direk kurulum ekranı geliyor. Birde şöyle deneyin, ve 5 dakika bekleyin. Bios 1.30 sürümüne güncellendi mi?
-x -v GraphicsEnabler=No

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı