Acer Aspire 5742G Mavericks Kurulumu

novalgin

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
hekim
Kardeşimin laptopuna Mavericks kurmak istiyorum. (Wifi'm Yosemite'de çalışmıyormuş o yüzden)

Laptop özellikleri :
Acer Aspire 5742G
İşlemci = Core i3 - 380m
Anakart = İntel HM55 (chipset 5 serisi )
Ekran kartı = Ati Mobility Radeon HD 5470
Ses = ALC 272
Ethernet = BCM57780
Wi-Fi = Broadcam 43225

Technopat Sosyal'deki Maverick imajını indirdim. USB'ye Win32Diskİmager ile yazdırdım.
Bilgisayar UEFİ desteklemediği için açılışta 1'e basarak başlattım.
Ekran kartı kısmına kadar sorunsuz geldi. Fakat ekran kartı kısmına gelince ekran siyaha dönüyor.
-x komutu ile başlatmak istedim. Yine aynı şey oldu fakat üstte çizgi şeklinde bir beyaz renk göründü.

1- Boot arg olarak ne girmeliyim ? (UEFİ yaptığım kurulumlarda = işaretini girebiliyordum fakat Legacy de giremedim )
2- Amd - Ati kextlerini silmeli miyim ? ( İntel GPU yok sanırım. Sadece Ati galiba)
@montezuma

Core i3 - 380m' de entegre olarak GMA 4500MHD' in bir üstü (GMA HD 500-667MHz) var ve bununda maalesef bir çözümü yok. Eğer cihazda GPU Switch= Disable varsa ATI belki bir ihtimal çalışır. Ek olarak çok düşük bir ihtimal olsada denemen için bağlantıdaki kexti buldum. Mountain Lion'da çalıştığı rapor edilmiş. Bir şansını dene.
GMA X/4500/M/MHD/HD +64 bit kext - HackintoshOSX.com

Hocam ben daha kuruluma geçemedim. Bios aşırı kısıtlı neredeyse boot dışında ayar yok diyeceğim. Olmayacaksa hiç uğraşmayayım. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı