Acer Aspire 5742G Ekran Kararması

nohut99

Centipat
Acer Aspire 5742G
6 GB RAM
GeForce GT420M ekran kartı
Intel i5 M480 2.67 GHz işlemci

Herkese iyi forumlar.
NVIDIA ve Intel'in ekran kartı bilgisayarda çalıştığını düşünüyorum.
Bir uygulama yüklerken Windows bir soru soruyor "kullanıcı hesap denetimi" adı altında uygulamayı yükleyelimmi diye. Bu ekran gelirken ekran kararıyor aygıt sök takta gelen ses geliyor ve Windows temel görüntü bağdaştırıcısına geçiyor ekrana flaş tutarak görebiliyorum ancak yazıları veyahut ekranı cihaz yöneticisine girip baktığımda görüntü bağdaştırıcısındaki iki ekran kartı da ünlemli halde ikisini de devre dışı bırakıp etkinleştirince düzeliyor bilgisayara bugün format attım yazılımları güncel yani Windows ile güncelledim. Dxdiag ile baktığımda ekran bölümünde Intel'in ekran kartı gözüküyor aygıt yöneticisinden Intel'i devre dışı bıraktığımda tekrar Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısına geçiyor. NVIDIA'yı kullanmıyor ben delirmek üzereyim ne yaptıysam olmadı belki gözümden kaçırdığım bir şey vardır önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı