Acer Aspire 5742G sürücü kurulumu

arasyuksel

Hectopat
Yer
Empire Bay
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde Acer Aspire 5742G model bir laptop var. Performansı gerçekten çok düşük ve ben bunun driver ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü bilgisayarımın driverlerini en son "Driver Booster" ile kurmuştum. Aslında format atardım ama ödevlerim var ve format atmaya ayıracak vaktim yok. Ve sadece ekran kartının driverini yeniden kurmayı istiyorum. Sizce bu Driver'i nereden indirebilirim ve nasıl kurabilirim?

Sistemim:
İşletim sistemi: Windows 8.1 silentall Edition.
İşlemci: Intel i3 M380 2.53 GHz.
Ekran kartı: AMD Mobility Radeon HD 5000.
Disk: SanDisk SSD Plus 240 GB.
RAM: 2 GB DDR3.

Driver Booster tarzı iObit programlarını kullanmanızı tavsiye etmiyorum, kafasına göre eski driverları sağdan soldan toplayıp bilgisayara kurup haşadını çıkartıyor.

Sürücüleri Acer'in resmi sitesinden, buradaki VGA driverları indirin.

Acer'ın kendi sitesine girin ve sürücünüzü bulmak için bilgisayarın seri numarasını girin. (Genelde laptopun altında yazar) ordan indirmeniz en sağlıklısı olur. Eski sürücüyü DDU'dan kaldırmayı unutmayın.

Lütfen bundan sonra da IOBİT imzalı bir yazılımı kullanmayın kullandırtmayın. Yazıktır bilgisayara. Acıyın lütfen. :D

AMD'nin sayfasında ekran kartınız için sürücüler bulunmakta. Acer'in kendi sayfasında bilgisayarınız için uyumlu sürücüler var ama Windows 8.1 destekliyor mu emin değilim sadece Windows 7 (32-64) bit desteklediği yazıyor. Ayrıca sayfada Acer Software indirerek otomatik tarama yapabilirsiniz sürücüler için.

Acer'ın kendi sitesinde bulabilirsiniz. Sakın ama sakın Driver Booster'ı kullanmayın. Pro sürümünü almadığız sürece driverları yüklemiyor.
Ve sizle aynı ürün ve modeli kullanıyorum. Windows 7'yi kullanmanızı öneririm 8 ve 10 kullandım bu modeller için çok yavaş oluyor.

Geri
Yukarı