Acer Aspire 5750G için SSD önerisi

Lrch

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Toshiba
Merhaba, Acer Aspire 5750G dizüstü bilgisayarını kullanıyorum. Bilgisayarımın hızlanması için SSD almak istiyorum. Donanımsal olarak pek bir bilgim yok. Sormak istediğim soru şu kaç inç ve SATA kaç olan bir SSD almalıyım? Seçtiğim 1-2 SSD var bunlar bilgisayarıma uygun olur mu? Cevaplarsanız sevinirim :)

Bütçem 500 TL
Seçtiğim model:
Sandisk Plus 240gb 530mb-440MB/s Sata 3 2.5" SSD SDSSDA-250G-G26

Ayriyeten ram de almayı planlıyorum. Ancak dediğim gibi donanım bilgim yok sadece terimlere hakimim. Ne ne için kullanılır gibi. 4 GB ddr3 ram im var. 4gb daha alırsam düzgün çalışır mı? Markası önemli mi?

Bütçem 500 TL
Seçtiğim model:
Sandisk Plus 240gb 530mb-440MB/s Sata 3 2.5" SSD SDSSDA-250G-G26

Ayriyeten ram de almayı planlıyorum. Ancak dediğim gibi donanım bilgim yok sadece terimlere hakimim. Ne ne için kullanılır gibi. 4 GB ddr3 ram im var. 4gb daha alırsam düzgün çalışır mı? Markası önemli mi?
Cpu-z ekran görüntüleri:

Dosya Ekleri

• anakart.png
    anakart.png
    18,5 KB · Görüntüleme: 10
  • cpu.png
    cpu.png
    26,6 KB · Görüntüleme: 6
  • ram.png
    ram.png
    17,1 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
@Lrch Seçtiğin disk kronik sorunlu. Buna bakabilirsin. RAM için ise CPU-Z'nin SPD sekmesindeki kodu aratmayı deneyebilirsin. Aynısından alman daha iyi olur.

Çok teşekkür ederim, RAM artık satılmıyormuş. Çin'den gelebiliyor ancak hem masraflı hem de ilerleyen zamanlarda yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Yardımınız için tekrardan teşekkür ederim. :)

Geri
Yukarı