Acer Aspire 5755G laptop Samsung T7 touch düşük okuma ve yazma hızı

Sercan Cantürk

Zeptopat
Daha fazla  
Öncellikle herkese merhabalar. Merak ettiğim bir konu var, bu Samsung T7 touch cihazın 1.050 ve 1.000 MB/saniye gibi okuma yazma hızları bulunuyor. Ama benim kullanımım da çok düşük çıkıyor. Bilgisayarım eski diz üstü, sonradan taktığım SanDisk Plus 120 GB SSD bulunuyor. ( PC markası Acer Aspire 5755G )

- Bilgisayarıma taktığım USB bellek ve Samsung T7 touch SSD arasında veri transferi yaptım. 20 GB kadar ve hızı sadece 20-21MB/s gördü.
- CrystalDiskMark indirdim T7 Touch'u test ettim ve en yüksek hız 300MB/s okuma - 200MB/s yazma gördü.
- Bilgisayarın kendi SSD'sini test ettim ve en yüksek hız 520MB/s okuma - 308MB/s yazma gördü. Tuhaf olan nasıl SanDisk Plus 120GB bu hızları görüyor da, yeni aldığım Samsung T7 touch bu hızları görmüyor. T7 Touch'a resim atıyorum 20MB/s, T7 Touch'dan bilgisayara atıyorum aynı resimleri 100-200MB/s görüyor anlık sonra bir anda 0-20 arası görüyor, sonra tekrar çıkıyor.

- Bilgisayardan kaynaklanıyor olabilir mi? Ya da başka bir şeyden. Şu an için başka deneyebileceğim bir bilgisayar bulunmuyor.
- Eksik bilgilerim varsa kusura bakmayın, aklıma gelenleri olabildiğince yazdım.

NTFS olarak format attınız mı? Bende de 300 MB/s'lik Samsung USB vardı, 100 MB/s bile vermiyordu. Baktım exFat olarak formatı. NTFS olarak formatladım düzeldi.

NTFS olarak format attınız mı? Bende de 300 MB/s'lik Samsung USB vardı, 100 MB/s bile vermiyordu. Baktım exFat olarak formatı. NTFS olarak formatladım düzeldi.
Cihazı ilk aldığım da exFat olarak gözüküyordu, NTFS olarak varsayılan ayırma boyutunda biçimlendirdim. Bilgisayarın USB giriş portlarından olabilir diye düşünüyorum inşAllah öyledir.

Cihazı ilk aldığım da exFat olarak gözüküyordu, NTFS olarak varsayılan ayırma boyutunda biçimlendirdim. Bilgisayarın USB giriş portlarından olabilir diye düşünüyorum inşAllah öyledir.
O zaman bilemiyorum. Başka cihazda deneme imkanınız var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı