Acer Aspire 5820TG Timeline oyunlarda takılma sorunu

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Daha önce de söylediğim gibi bilgisayarımda -yeni alınmış olmasına rağmen- takılmalar mevcut. Sebebini anlayamadım siz de yüklü programları sormuştunuz. Acer Aspire 5820TG Timeline kullanıyorum. RAM’lerin gecikme süreleri nedir? (Örn: 7-7-7-20) Hangisinin ne kadar olması ne kadar iyidir? Benim bilgisayarımın hard diski tek bölümden oluşuyor (en azından benim kullanabildiğim bölüm bir tane). Bunu bölmeli miyim? Neden? Ve eğer bölmem gerekiyorsa yedekleme yapmam gerekir mi? Bilgisayara Win 7 Ultimate yüklemek istediğimde birden çok hard disk bölümü gördüm (her ne kadar benim tarafımdan kullanılabilir olmasalar da) ve hepsinin de içi doluydu. Bunlar nedir, gerekli midir, gerekli değilse ben nasıl kullanabilirim?

Öncelikle gördüğüm kadarıyla Acer’ın gönderdiği gibi kullanıyorsun sistemini. Tavsiyem sıfırdan bir Windows 7 kurman. Bu sayede Acer’ın gereksiz birçok yazılımından kurtulmuş olacaksın ve takılmaları en aza indirgemiş olacaksın. RAM konusunda rakamlar ne kadar düşükse o kadar iyi. Rakamlar genelde ortak performansı belirttiği için genel olarak hepsi düşük olmalı. Sabit Diski bence bölmelisin. Bu sayede verilerini yedekleyebileceğin bir alanın olur. Bölmeden önce yedek almak iyi olur -ama gerek yok. Bu iş için tavsiyem Minitool Free Partition Manager adlı ücretsiz yazılım. Bunlardan 100 MB olan gereklidir. Ama sıfırdan kurulumda silebilirsin. 10 GB olan, Acer Recovery bölümüdür. Silip silmemeyi sana bırakıyorum. Diğeri de zaten C sürücüsüdür.

Uyarı! Bu konu 14 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı