Acer Aspire 6935G Ekran Kartı Değişimi

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Acer Aspire 6935G model bir dizüstü bilgisayarım var. Özellikleri şöyle:3 GB RAM, Intel Core 2 Duo T6400 2.00 GHz işlemci, Nvidia GeForce 9600M GTekran kartı. Ben bu sistemin işlemci ve/veya ekran kartını değiştirmekistiyorum. Böyle bir şey mümkün mü? Eğer mümkünse neyle değiştirmeliyim? Nekadar bir performans artışı sağarım? Performans olarak çok yüksek bir işlemci/kart istemiyorum, sadeceoyunlarda AA kapalı da olsa HD kalitede (en fazla 1366x768 oluyor ama olsun) veayarlar en az orta seviyedeyken rahat çalıştırmasını istiyorum.

Ufak bir araştırma sonucu dizüstü bilgisayarındaki MXM II portlu 9600M GT ekran kartını söküp bunu HD 4650’ye yükseltebileceğini buldum. Yapman gereken Mobility Radeon HD 4650 ekran kartı bulup satın almak ve RAM miktarını da 4 GB yapmak. Bir de 128 GB SSD aldıktan sonra Windows 8 64 Bit de kurdun mu artık tekrar uçuşa geçebilirsin.

merhabalar sırf bu konu için üye oldum ve yardımlarınızı bekliyorum. aynı cihazdan bende de var performansı artırmak adına neler yapabilirim cihaza ?? şimdiden teşekkürler iyi bayramlar

Geri
Yukarı