Acer Aspire 7 A715-42 G pili %80 tutmak zararlı mı?

tomhardy2022

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Acer care Center uygulamasindan pili 3 aydir bosaltmadan yuzde 80 modunda sabit tutuyorum sıkıntı olur mu? Eskiden yapiyordum simdi yapmiyorum.

Arada bir boşaltın diyen var, hiç boşaltmayın diyen de. İnternetten bolca araştırma yapıp size mantıklı geleni uygulamanız en sağlıklısı olacaktır..

20-80 arası sıkıntı olmaz ancak uzun depolamada 40 idealdir.

Anladim hocam teşekkürler.

Arada bir boşaltın diyen var, hiç boşaltmayın diyen de. İnternetten bolca araştırma yapıp size mantıklı geleni uygulamanız en sağlıklısı olacaktır.

Vallahi hocam kafam karisti inanin anlamadim bende hep yuzde 80 sabit birakiyorum.

Anladim hocam teşekkürler.

Vallahi hocam kafam karisti inanin anlamadim bende hep yuzde 80 sabit birakiyorum.
Monster kullanıyorum ve genelde prize takılır hâlde. Zaten %100 olunca durduruyor şarj etmeyi. Teknoloji eskiye göre daha iyi bir yerde ve birçok şeyi bizim yerimize yapıyor. Yeter ki bataryayı bitirip doldurmayın sürekli olarak. Onun dışında raad olun :)

Arada bir boşaltın diyen var, hiç boşaltmayın diyen de. İnternetten bolca araştırma yapıp size mantıklı geleni uygulamanız en sağlıklısı olacaktır.

@tomhardy2022 hocam eski tip bataryalarda hiç boşaltmamanız gerekiyordu ancak artık lityum bataryalarda doldurup boşaltmak gerek.%20'nin altına düşürmeyin %80 üstü şarj etmeyin. Depolamak için %40 ideal ama arada bir boşaltıp doldursanız iyi olur.

@tomhardy2022 hocam eski tip bataryalarda hiç boşaltmamanız gerekiyordu ancak artık lityum bataryalarda doldurup boşaltmak gerek.%20'nin altına düşürmeyin %80 üstü şarj etmeyin. Depolamak için %40 ideal ama arada bir boşaltıp doldursanız iyi olur.

Acer care Center'da batarya korumasi acik hocam dediginiz gibi bosaltmak gerek arada.

Monster kullanıyorum ve genelde prize takılır hâlde. Zaten %100 olunca durduruyor şarj etmeyi. Teknoloji eskiye göre daha iyi bir yerde ve birçok şeyi bizim yerimize yapıyor. Yeter ki bataryayı bitirip doldurmayın sürekli olarak. Onun dışında raad olun :)

Hocam yanlış anlama Monster lego bilgisayar hele Abra serisi öyle bir rezalet makine yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı