Acer Aspire 7 A715-51G alınır mı?

Bilinen kronik sorunu yok alınabilir fakat GPU'su 50W, biraz daha aşıp Ideapad Nitro alinamiyorss alınır.
Hocam kendi sitesinde 60 yazıyor eminmisiniz 50 olduğuna

Hocam kendi sitesinde 60 yazıyor emin misiniz 50 olduğuna.

Evet 60W Swift X ile karıştırdım muhtemelen.

Tamam hocam sağ olun ben sade tasarım daha çok sevdiğim için bunu beğendim ama fan ekrana doğru üflüyor uzun kullanımda sıkıntı yaratır mı sizce Ekranda ısıdan dolayı

Coğu laptopun tasarımında olan bir şey bu artık sıkıntı çıkarcağını sanmıyorum.

Peki hocam sizi aktif görmüşken şunları sorayım :)
1- 60W 3050 ile 75W 3050 arasında çok fark var mıdır?
2- İşlemci olarak 5600H mi iyidir i5 1240p mi?

1240p daha iyi hem verimlilik hem performans olarak bayağı düşük TDP'de çalışıyor fakat güzel performansı var. Oyundan oyuna değişen ortalama 5FPS fark denebilir ilk soru içinde.

@Artoria Pendragon Hocam bu laptopu aldım DDR4 3200 MHz RAM ile geliyor İçindeki i5 1240p işlemci DDR5 RAM'i destekliyormuş ama laptop da destekliyor mu? İleride İçindeki DDR4 RAM'i çıkartıp DDR5 RAM takabilir miyim?

Takamazsınız hocam DDR4 ile geldiyse anakartı DDR4 slot için uyumludur.

Takamazsınız hocam DDR4 ile geldiyse anakartı DDR4 slot için uyumludur.
Hocam birde bir arkadaş 2 laptop arasında kalmış yardımcı olurmusunuz mesajı şöyle
" Selam arkadaşlar kısa bir süre içinde laptop almayı düşünüyorum yeri gelir after effects olsun solidworks olsun onlar için yeri gelir oyun için kullanıcam bir nevi üniversite içinde istiyorum ama hangi modelde karar kılmalıyım bilmiyorum şu ikisi arasında kaldım ama fiyatından ötürü acer aspire alacak gibiyim üstüne 8gb ddr4 ram daha alıp ama sizlerinde fikrini merak ediyorum şimdiden teşekkür ederim"

Acer Aspire A715-51G i51240P 3050 14.300
Hp Victus 5600H 3060 20.000
Ikiside amazondan

Ben victusu önerdim ama o kararsız kaldı 5.700 tl fazla vermeye gerek varmı diyor tam 20 bin bütçesi var bu yazdığı programları uzun senelerde kullanması için hangi laptopu tercih etmeli eğer 3050 rahatça işini görürse onu tercih edecek ama 3060 daha mantıklıysa 3060 lıyı alıcak
Birde işlemci yüzünden kararsız kalmış i51240p 5600H dan daha yeni işlemci inteli seçmek daha mı mantıklıdır diyor sizin fikrizi alıp ona iletmek istedim :)

Hocam saydığı programlar işlemci odaklı programlar 3050 yeterli gelecektir fakat oyunda oynamayı düşünüyorsa 3060 alması o açıdan daha uzun ömürlü olur. Eğer ben sadece okul odaklı kullanacağım arada da hafif oyunlar oynarım derse hem butceninde artması açısından Aspire tercih edilebilir, oyunda oynamayi düşünüyorsa victusa zorlasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı