Acer Aspire 7 A715-51G laptopa format attıktan sonra CS2'de FPS düşüyor

Varteg

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gazeteci
Format atmadan önce 130-200 arası en düşük ayarlarda FPS alırken Windows 11 formatı attıktan ve tüm güncellemeleri yapıp eskisi gibi en optimum hale getirdikten sonra FPS 30-80 seviyesine düştü. Bunun normal olmadığını düşünüyorum. Bilgisayar Acer Aspire 7 A715-51G RTX3050, i5 1240P, 16 GB RAM. Formattan önce de Windows 11 kullanıyordum şu anda da öyle fakat oyuna ilk girdiğimde 150-180 olan FPS değerim birkaç dakika sonra 30'lara kadar düşüyor ve o civarlarda takılıyor. Sebebi ne olabilir?

Format atmadan önce 130-200 arası en düşük ayarlarda FPS alırken Windows 11 formatı attıktan ve tüm güncellemeleri yapıp eskisi gibi en optimum hale getirdikten sonra FPS 30-80 seviyesine düştü. Bunun normal olmadığını düşünüyorum. Bilgisayar Acer Aspire 7 A715-51G RTX3050, i5 1240P, 16 GB RAM. Formattan önce de Windows 11 kullanıyordum şu anda da öyle fakat oyuna ilk girdiğimde 150-180 olan FPS değerim birkaç dakika sonra 30'lara kadar düşüyor ve o civarlarda takılıyor. Sebebi ne olabilir?

Driverlar tam mı?

Driverlar tam mı?

Bilgisayarla yüklü gelen Acer'in uygulamaları varsa onları indir

Hocam aynı laptopu almayı düşünüyorum siz oyunlarda kaç FPS alıyorsunuz.

Oyun açısından önermem ciddi ısı sorunları var kasadan kaynaklı, zaten bir iş bilgisayarı. CS2 de en dibin dibi grafikler ve tüm bilgisayar performansa ayarlanmış şekilde Windows 10 da 150 FPS ortalama oynatıyor. Valorantta yine en dibin dibi 160 FPS ortalama. Yeni nesil oyunları en düşükte 30 fps. ben oyun için asla bunu önermem üstelik baz versiyonu da değil +8 GB ram ekledim ve daha hızlı bir SSD aldım ben.

Oyun açısından önermem ciddi ısı sorunları var kasadan kaynaklı, zaten bir iş bilgisayarı. CS2 de en dibin dibi grafikler ve tüm bilgisayar performansa ayarlanmış şekilde Windows 10 da 150 FPS ortalama oynatıyor. Valorant'ta yine en dibin dibi 160 FPS ortalama. Yeni nesil oyunları en düşükte 30 FPS. Ben oyun için asla bunu önermem üstelik baz versiyonu da değil +8 GB RAM ekledim ve daha hızlı bir SSD aldım ben.

Hocam benim alacağım aynısı değil tam benimki Ryzen 5500U var diğer her şey aynı ama bir de internette videolarda daha iyi gösteriyor hocam sıcaklık açısından da fan ile çözülür diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı