CS2 formattan sonra Discord açıkken FPS aniden düşüyor

ahmetdemirexe

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilgisayarımda geçenlerde oturum açma sorunları vs yaşadığım için format attım. Formattan sonra tüm driverlarımı ve programları kendi sitelerinden yükledikten sonra CS2 oynamak istedim. Oyununu karışık orta-düşük ayarlarda 4:3 1280 X 1024 ayarlarda oynuyorum. Formattan önce Discord veya arkada hangi program açık olursa olsun hiç FPS düşmesi sorunu yaşamıyordum formattan sonra arka planda bir sürü program açık oluyor drop yemiyorum fakat Discord'u açtığım anda oyun içerisinde yer yer FPS droplar yiyorum FPS genellikle 200 civalarında gezerken Discord açtığımda bazen 20-30-40 aralığına düşüyor bu sorun 1 dakika kadar devam ediyor sonra düzeliyor oyun içerisinde yine bu sorun tekrarlıyor. Discord ayarlarından donanım ivmesi ayarını açık ve kapalı şekilde test ettim bir şey değişmedi, CS2'nin işlem önceliğini normale aldım, yükseğe aldım yine değişmedi sorunumu bir türlü çözemedim yardımcı olabilecek var mı?
Ekran kartı driverını DDU ile kaldırıp bir önceki sürümünü yükledim yine düzelmedi.

1711309660898.png

Discord açıkken maksimum 16.0ms yazan kısım 15-25 arası değişiyor Discord kapalıyken 7-10 arası değişiyor. Discord'un açık olması yeter sesliye girmeme gerek yok internetim 100 Mbps download 8 Mbps upload ortalama pingim 30-40

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı