Acer Aspire 7 A715-51G laptopta RAM'ler 2667 MHz gözüküyor

replihwan

Hectopat
Merhaba, laptopta 2x8 3200 MHz RAM bulunuyor fakat frekansları sistemde düşük gösteriyor. BIOS'ta da MHz ayarı ile ilgili bir kısım bulamadım. Frekansı arttırmak için ne yapmalıyım?

1685829187542.png

1685829222925.png

1685829263338.png

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU-Z üstünden SPD kısmını da atar mısınız? 1. slottaki RAM'in profilleri farklı görünüyor. Sonradan mı taktınız onu? Ortak buldukları hızda çalışıyorlar gibi görünüyor.

CPU-Z üstünden SPD kısmını da atar mısınız? 1. slottaki RAM'in profilleri farklı görünüyor. Sonradan mı taktınız onu? Ortak buldukları hızda çalışıyorlar gibi görünüyor.
İlk mesajda ekledim ama farklı bir şeyden mi bahsediyorsunuz acaba?
Ürün 8 gb fabrika çıkışı, satıcı 16 gb versiyonu eklemişti. 8 Gb satıcı tarafından eklendi.

İlk mesajda ekledim ama farklı bir şeyden mi bahsediyorsunuz acaba?
Ürün 8 GB fabrika çıkışı, satıcı 16 GB versiyonu eklemişti. 8 GB satıcı tarafından eklendi.

Yanlış yazmışım, Memory kısmını isteyecektim. Satıcıya ulaşarak siz mi istediniz eklemesini?

16 GB olarak ürün özelliklerinde belirtilmişti. Ayrıca talep ettiğim bir şey olmadı. Fatura üzerinde ramide faturaya eklendiğinde farkettim.

1685831201349.png

16 GB olarak ürün özelliklerinde belirtilmişti. Ayrıca talep ettiğim bir şey olmadı. Fatura üzerinde RAM'i de faturaya eklendiğinde fark ettim.

Eki Görüntüle 1806056

Bu ekranı biraz gözlemler misiniz? Burada DRAM Frequency karşısında 1596 gibi veya şu an yazandan daha yüksek değerler yazıp yazmadığını kontrol etmenizi isteyeceğim.

Bir iki defa 1330'a çıktı 1064'te sabit genel olarak.

Anladım, 2666MHz çalışıyor o zaman bu RAM'ler ile. Mümkün ise twinmos üretimi RAM'i çıkarıp sadece Crucial RAM kalacak şekilde deneyebilir misiniz? Fabrika çıkışı böyle RAM takılacağını sanmam. Destek konusunda 3200MHz destekliyor sistem o konuda sorun yok, 1. slotta olan RAM yüzünden büyük ihtimal.

Anladım, 2666MHz çalışıyor o zaman bu RAM'ler ile. Mümkün ise twinmos üretimi RAM'i çıkarıp sadece Crucial RAM kalacak şekilde deneyebilir misiniz? Fabrika çıkışı böyle RAM takılacağını sanmam. Destek konusunda 3200MHz destekliyor sistem o konuda sorun yok, 1. slotta olan RAM yüzünden büyük ihtimal.

Evet 1.slottaki RAM'i satıcı eklemiş. Bende faturayı görene kadar 16 GB'lık model olarak düşündüm fakat faturada 8 GB model laptop + 8 GB RAM faturası kesilmiş. RAM'de problem varsa satıcıdan değişim talep etsem bir sorun olmaz sanırım. Yarın satıcıya ulaşmaya çalışayım.

RAM'lerin ikisi de CL22 olarak gözüküyor neden bu tarz bir problem olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı