Acer Aspire 7 A715-75G-57D1 laptopa Adata XPG SX8100 SSD nasıl takılır?

abc_123

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Acer Aspire 7 A715-75G-57D1 laptop kullanıyorum. 256 GB SSD yetmediği için 512 GB'lik Adata XPG SX8100 NVMe SSD aldım ancak nasıl takacağımı pek bilmiyorum. Laptopun garantisi devam ediyor. Acer yetkili servisi, siz takarsanız garanti gider bize yollayın biz takalım diyor ancak hem kargo sürecinde zarar görmesinden hem de yetkili servisin zarar vermesinden çekiniyorum çünkü Acer yetkili servis hakkında çok fazla şikayet okudum. Zaten garantinin bir faydası olmayacağını, yüzde 99 oranla kullanıcı hatası dediklerini duydum ve SSD'yi kendim takmaya karar verdim. SSD'nin fotoğrafı ekte. Üstteki şey ne işe yarıyor onu da çözemedim. Nasıl takabilirim, yardımcı olur musunuz?

@kino hocam siz takmıştınız sanırım yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• adata.jpg
    adata.jpg
    124,1 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Merhaba, Acer Aspire 7 A715-75G-57D1 laptop kullanıyorum. 256 GB SSD yetmediği için 512 GB'lik Adata XPG SX8100 NVMe SSD aldım ancak nasıl takacağımı pek bilmiyorum. Laptopun garantisi devam ediyor. Acer yetkili servisi, siz takarsanız garanti gider bize yollayın biz takalım diyor ancak hem kargo sürecinde zarar görmesinden hem de yetkili servisin zarar vermesinden çekiniyorum çünkü Acer yetkili servis hakkında çok fazla şikayet okudum. Zaten garantinin bir faydası olmayacağını, yüzde 99 oranla kullanıcı hatası dediklerini duydum ve SSD'yi kendim takmaya karar verdim. SSD'nin fotoğrafı ekte. Üstteki şey ne işe yarıyor onu da çözemedim. Nasıl takabilirim, yardımcı olur musunuz?

@kino hocam siz takmıştınız sanırım yardımcı olabilir misiniz?

O parça soğutucusu. Çıkartmasından çıkarıp ön yüzüne yapıştıracaksın.

Screenshot_1.jpg

Hocam soğutucuyu, SSD'yi takmadan önce mi takacağız sonra mı? Yani soğutucuyu SSD'nin üstüne yapıştırıp sonra mı montaj edeceğiz tam tersi mi? Hiç bilmiyorum kusura bakma.

Hiç fark etmez. Ben ilk önce yapıştırıp sonra takmıştım ama yuvada da yapılabilir.

Hiç fark etmez. Ben ilk önce yapıştırıp sonra takmıştım ama yuvada da yapılabilir.
Hocam yine rahatsız ediyorum da ben soğutucu tabakayı taktım ancak sizin taktığınıza göre daha içeride oldu bir sıkıntı oluşur mu?

Dosya Ekleri

• xpg.jpg
    xpg.jpg
    43,8 KB · Görüntüleme: 24

Geri
Yukarı