Acer Aspire 7 vs ASUS TUF Gaming F15 vs Dell G5 Se 15

burke35

Hectopat
Bayağı araştırdım ve bütçeme uygun olanları sıraladım sizin de görüşlerinizi bekliyorum.

Dell aşırı ısınıyor diyorlar bunun hakkında da görüşlerinizi bekliyorum.

Oynayacağım maksimum oyun Forza 4 falan arkadaşlar sistemi aşırı zorlayacağımı düşünmüyorum.

Bütçeyi güncelledim 13500 civarında bir şeyler önerebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralarından performans olarak en iyisi Dell G5 SE ancak ısınma konusunda hak verebilirim. Stok halde gerçekten yüksek derecelere ulaşıyor. Termal macun yenilemesi ve agresif fan ayarı yapmanız gerekebilir. Ayriyeten SmartShift kapatmadan oyunlarda işlemcinin tam potansiyeline ulaşamazsınız. NVIDIA'daki Dynamic Boost ile aynı mantık ancak AMD'nin ilk deneyimi ve pek başarılı değil. Ekran kartına özel ayar çekmeniz gerekiyor. Optimum voltaj ve frekans ayarını bulmak biraz zaman alacaktır. 4600H, genel olarak ısınan bir işlemci. SS kapattıktan sonra biraz voltaj kısmanız gerekiyor. İçerisindeki RAM'ler 2x4GB. Yükseltme yapmak isterseniz 2 adet 3200MHz 8GB almanız gerek. Bunun dışında ekran kartının potansiyeli gerçekten yüksek. 1700MHz civarında çalıştırabilirsen daha az güç tüketerek 115W RTX 2060 Mobil gücüne erişebilirsin. İşlemci de günümüzde hala yeterli. Bu model ile alakalı aklına takılan her türlü soruyu cevaplayabilirim, şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Diğer modeller hakkında yorum yapmam gerekirse, Acer'ın Aspire model oyuncu kasaları ısınıyor. İçerisine zaten U işlemci konulmuş. H'ı soğutamaz muhtemelen. Nitro olsa şans verilebilirdi. Diğer TUF modeli ise fazlasıyla ısınıyor ve CFG kilidi açılamıyor. İşlemci, undervolt yaparak kurtarılamaz. Alt kapakta adam akıllı havalandırması yok zaten. Ekran kartı da zayıf. 4GB VRAM bu dönemde AAA oyunlara yetmez. 6GB VRAM bile bazen yetmiyor.

Aralarından performans olarak en iyisi Dell G5 SE ancak ısınma konusunda hak verebilirim. Stok halde gerçekten yüksek derecelere ulaşıyor. Termal macun yenilemesi ve agresif fan ayarı yapmanız gerekebilir. Ayrıyeten smartshift kapatmadan oyunlarda işlemcinin tam potansiyeline ulaşamazsınız. NVIDIA'daki Dynamic Boost ile aynı mantık ancak AMD'nin ilk deneyimi ve pek başarılı değil. Ekran kartına özel ayar çekmeniz gerekiyor. Optimum voltaj ve frekans ayarını bulmak biraz zaman alacaktır. 4600H, genel olarak ısınan bir işlemci. SS kapattıktan sonra biraz voltaj kısmanız gerekiyor. İçerisindeki RAM'ler 2x4GB. Yükseltme yapmak isterseniz 2 adet 3200MHz 8 GB almanız gerek. Bunun dışında ekran kartının potansiyeli gerçekten yüksek. 1700MHz civarında çalıştırabilirsen daha az güç tüketerek 115W RTX 2060 mobil gücüne erişebilirsin. İşlemci de günümüzde hala yeterli. Bu model ile alakalı aklına takılan her türlü soruyu cevaplayabilirim, şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Diğer modeller hakkında yorum yapmam gerekirse, Acer'ın Aspire model oyuncu kasaları ısınıyor. İçerisine zaten u işlemci konulmuş. H'ı soğutamaz muhtemelen. Nitro olsa şans verilebilirdi. Diğer TUF modeli ise fazlasıyla ısınıyor ve CFG kilidi açılamıyor. İşlemci, undervolt yaparak kurtarılamaz. Alt kapakta adamakıllı havalandırması yok zaten. Ekran kartı da zayıf. 4 GB VRAM bu dönemde AAA oyunlara yetmez. 6 GB VRAM bile bazen yetmiyor.

Güzel bir laptop soğutucu ile Dell soğutulabilir mi? Ayrıyeten BIOS güncellemeleri ile iyileştirildiği söyleniyor ama içimdeki kuşku şöyle AMD ekran kartlarına ısınamıyorum yani bile bile gidip RTX alasım geliyor Ryzen'lere güvenim tam ama ekran kartlarında NVIDIA ile arasında olan dağlar kadar teknolojik ve yazılımsal farkları göz ardı etmek içimi yakıyor sizin önerdiğiniz bir fiyat performans açısından 13600 civarlarında bir laptop varsa onu alabilirim.

Aralarından performans olarak en iyisi Dell G5 SE ancak ısınma konusunda hak verebilirim. Stok halde gerçekten yüksek derecelere ulaşıyor. Termal macun yenilemesi ve agresif fan ayarı yapmanız gerekebilir. Ayrıyeten smartshift kapatmadan oyunlarda işlemcinin tam potansiyeline ulaşamazsınız. NVIDIA'daki Dynamic Boost ile aynı mantık ancak AMD'nin ilk deneyimi ve pek başarılı değil. Ekran kartına özel ayar çekmeniz gerekiyor. Optimum voltaj ve frekans ayarını bulmak biraz zaman alacaktır. 4600H, genel olarak ısınan bir işlemci. SS kapattıktan sonra biraz voltaj kısmanız gerekiyor. İçerisindeki RAM'ler 2x4GB. Yükseltme yapmak isterseniz 2 adet 3200MHz 8 GB almanız gerek. Bunun dışında ekran kartının potansiyeli gerçekten yüksek. 1700MHz civarında çalıştırabilirsen daha az güç tüketerek 115W RTX 2060 mobil gücüne erişebilirsin. İşlemci de günümüzde hala yeterli. Bu model ile alakalı aklına takılan her türlü soruyu cevaplayabilirim, şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Diğer modeller hakkında yorum yapmam gerekirse, Acer'ın Aspire model oyuncu kasaları ısınıyor. İçerisine zaten u işlemci konulmuş. H'ı soğutamaz muhtemelen. Nitro olsa şans verilebilirdi. Diğer TUF modeli ise fazlasıyla ısınıyor ve CFG kilidi açılamıyor. İşlemci, undervolt yaparak kurtarılamaz. Alt kapakta adamakıllı havalandırması yok zaten. Ekran kartı da zayıf. 4 GB VRAM bu dönemde AAA oyunlara yetmez. 6 GB VRAM bile bazen yetmiyor.

Acer Nitro 5 AN515-55 Oyun Bilgisayarı, 15.6" FHD, Intel Core i5-10300H İşlemci, 8 GB RAM, 512 GB SSD, Harici RTX™ 3050 4 GB Ekran Kartı, Free DOS : Amazon.com.tr: Bilgisayar şunu buldum bu da alınabilir aslında ama Amazon'dan almadım hiçbir şey tek çekim geçmeye korkuyor insan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı