Dell G15 vs Gigabyte G5 vs ASUS TUF F15 vs HP Gaming

Bütçe
16000

hrnozkn

Picopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bütçem 16.000 TL ve laptop alacağım, sürekli oyun oynayan birisi değilim, oynasam da PUBG, GTAV, CS:GO başka yok. Genellikle film ve dizi çok izlerim ekran özellikleri daha çok önemli. Dört tane bütçeme uygun laptop buldum, kendime göre artı ve eksilerini belirtip sizlerin de yardımı ve önerileriyle birisini alacağım şimdiden çok teşekkür ederim.

Aralarında makulu Gigabyte gibi görünüyor. 3200 MHz 16 GB RAM ile geliyor, ASUS 8 ile geliyor, HP de aynı ama Dell 4800 MHz DDR5 RAM ile geliyor, benim için ne kadar fark yaratır bilemiyorum. Her ne kadar Dell'i sevsem de, ekstra RAM maliyeti, 2. SSD slotunun bulunmaması, ekranının 120Hz ve 35ms tepkime süresi beni soğuttu. Gigabyte'ın ise servis durumundan korkmaktayım sanırım pek aktif değil. Kendim pek çok şeyini halledebilirim çok da sorun değil fakat ciddi anakart arızalarında mutlaka servis gerekir. HP ise ekran olarak en iyisi görünüyor. Aralarında kararsız kaldım siz hangisini tercih ederdiniz merak ediyorum.

Gigabyte Clevo kasa, alınmamalı.

Gigabyte Clevo kasa, alınmamalı.

Aslında Hp daha cazip geldi onunla ilgileniyordum fakat attığınız acer da oldukça güncel düşünülebilir.

Dell G15 kullanıyorum 8 aydır , gayet güzel bir daha olsa bir daha alırım aynısını .

Linkte verdiğim aynı model mi acaba? Detaylarından bahseder misiniz, özellikle ekran konusunda tereddütlerim var zira tepkime süresi yüksek

5511 benimki 11260h işlemcili seninki 12.nesil işlemcili daha iyi olacaktır yenilenmiş sürüm. Ekran iyi bence kurgu da yapıyorum Photoshop'ta yapıyorum bir sıkıntısını görmedim. CS harici de rekabetçi oyun oynamıyorum Single oyunlar oynuyorum tepkime süresi benim için önemli değil soğuk ve hızlı çalışsın yeter onu da yapıyor zaten.

5511 benimki 11260h işlemcili seninki 12.nesil işlemcili daha iyi olacaktır yenilenmiş sürüm. Ekran iyi bence kurgu da yapıyorum Photoshop'ta yapıyorum bir sıkıntısını görmedim. CS harici de rekabetçi oyun oynamıyorum Single oyunlar oynuyorum tepkime süresi benim için önemli değil soğuk ve hızlı çalışsın yeter onu da yapıyor zaten.
Teşekkür ederim ilgin için, iyi geceler.

Yeni konular

Geri
Yukarı