Acer Aspire A315-42G-R4EN Nasıldır?

Alınır mı?

• Başka bir model alabilirsin (Lütfen modeli belirtin)

Oy: 0 0,0%
  • Hayır

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    3
  • Anket kapandı .

Furkan2626

Centipat
Makaleler
1
Bu laptopu almak istiyorum. Unity 2D ve 3D çalışmalar yapacağım orta seviye oyunlar oynayacağım. Sizce bu laptop yeterli mi kaç yıl kullanılabilir? Teşekkürler.

Laptop özellikleri:
Ryzen 3500U.
8 GB DDR4 2133MHz RAM.
Radeon 540 ekran kartı
256 GB SSD.

Ayrıca bu ekran kartını sadece bu satıcı eklemiş acaba gerçekten var mı? Vatan Bilgisayar'dan baktım orada ekran kartı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ekran kartının var olduğunu söyleyebilirim, kaldı ki INTEL HD ve UHD serisine göre VEGA 8 yani dahili ekran kartı kat ve kat daha iyi.
Vega 8 ile harici ekran kartına gerek duymadan birçok oyunda kullanabilirsin.

Orta seviye oyunlardan kastın PUBG, CS:GO, THE WITCHER 3 gibi oyunlar ise 720P orta ayarlarda yada düşük ayarlarda oynayabilirsin, GTA 5 i saymıyorum bile, onu 720P orta ayarlarda akıcı şekilde oynarsın.

Buraya CTRL + F yapıp 540 yazarsan çıkar.

Unity de rahat kullanırsın, ama kaç yıl gider orası muamma, tahminimce sorunsuz 3 sene rahat götürür.
Ama bu laptopu alman taraftarıyım.

Bu arada, ben bu laptopu 2 hafta önce aldım, hiçbir sorun yok.

@çalışkan genç Ets 2, Pubg Lite rahatlıkla oynayabilir miyim? Birde imzanızda gördüğüm kadarıyla m2 ssd var acaba sata ssd için yer var mı? Arkasına açsak garantiden çıkıyor mu? Güle güle kullanın.
Pubg Lite ı rahat oynarsın da, Ets 2 yi daha önce hiç oynamadım.
Sata SSD takılamıyor ama HDD takabiliyor.
Arkasını açarsan, aynen garanti dışı kalıyor.

Bu arada yorumumu beğendiysen, beğeni atman makbule geçer.🙂

Terimlerle aram pek iyi değil. Şimdi hdd takılabilen yere "sandisk ssd plus 240gb" takamaz mıyız?
Size zahmet birde görüşlerinizi belirtebilir misiniz? Beğendiğiniz yanları, beğenmediğiniz yanları.
Hangi oyunları denediniz acaba?

Terimlerle aram pek iyi değil. Şimdi hdd takılabilen yere "sandisk ssd plus 240gb" takamaz mıyız?
Size zahmet birde görüşlerinizi belirtebilir misiniz? Beğendiğiniz yanları, beğenmediğiniz yanları.

Ben hdd portuna ssd takılıyor diye biliyorum. Okuduğum birçok yazıda böyle anlatılıyor.

2 hafta kadar önce Müşteri hizmetlerine sordum takılamadığını söyledi.
Kaldı ki HDD takmak için de özel bir aparatı varmış ama o da Türkiye de yokmuş.
Yurtdışı stoğu da aşırı pahalıymış.

Googledan ekran kartı modelinin benchmark testlerine bakarsan hangi oyunlarda kaç fps alabileceğin konusunda fikir sahibi olabilirsin.

Ben hdd portuna ssd takılıyor diye biliyorum. Okuduğum birçok yazıda böyle anlatılıyor.
Ben de öyle biliyorum diğer laptopda hdd bozulmuştu gittim sandisk ssd aldım hdd yerine taktım.

Googledan ekran kartı modelinin benchmark testlerine bakarsan hangi oyunlarda kaç fps alabileceğin konusunda fikir sahibi olabilirsin.
Game Debate sitesinden baktım kağıt üstünde benim oynayacağım oyunlarda iyi ama kullanıcı tecrübeleri daha kesin.

2 hafta kadar önce Müşteri hizmetlerine sordum takılamadığını söyledi.
Kaldı ki HDD takmak için de özel bir aparatı varmış ama o da Türkiye de yokmuş.
Yurtdışı stoğu da aşırı pahalıymış.
Bilen birisini koymuyorlar ki. :)

Eklediğim resim o cihaza ait ssd takabileceğimiz bir yer var. Resmi yabancı bir siteden buldum da harici ekran kartı nerede?

Dosya Ekleri

• SE-9565cc44-dbdd-41e6-8258-3ae7269aeccd.jpg
    SE-9565cc44-dbdd-41e6-8258-3ae7269aeccd.jpg
    105,7 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:
Bilen birisini koymuyorlar ki. :)
Aslında doğru söylüyorsun bu benim aklıma hiç yatmıyor ama yabancı forumlara da bir sorayım.
Kaldı ki Dell in sitesine göre adamlar(Acer) çok açıklayıcı yapmamış ürün hakkındaki bilgileri.

Ha bu arada YouTube a, merak ettiğin bir oyunun ismini yazıp, hemen yanına da Ryzen 5 3500U yazarsan FPS değerlerini görürsün.
Ben de almadan önce hep öyle yapardım ama Radeon540X in testleri fazla yok, genelde Vega 8 ağırlıklı, ama ikisinin de performansı birbirine yakın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı