Acer Aspire A315-57G ekran jelatinsiz ise sıfır mıdır?

İnce yapılması için oraya konumlandırılıyor ve Ultra cihazlarda çok ısınma söz konusu değil. Lenovo zaten güç kısıtlaması veya belirli sıcaklara yaklaşırken hızını düşürüyor. Oyuncu bilgisayar için doğru ama görünüm ve incelik olarak da oraya koyuyorlar.

Hocam ilk mesajımı okudunuz mu acaba? Bunların hepsini orada açıkladım. Bende biliyorum bu cihazın Ultrabook olduğunu. Gidin lütfen ilk mesajımı okuyun sonra bana cevap yazın.

Hocam ilk mesajımı okudunuz mu acaba? Bunların hepsini orada açıkladım. Bende biliyorum bu cihazın Ultrabook olduğunu. Gidin lütfen ilk mesajımı okuyun sonra bana cevap yazın.
Sen benim mesajımı anlamadın sanırım. Isınma problemi olan arkadaşa yazmışsın ve o Acer sahibi. Lenovo'da söylediğin arkadaşa da iyi konumda olmadığını söylüyorsun o arkadaş ısınma sorunu yaşamıyor. Ultra cihazlarda çoğunlukla fan girişi oraya koyuyor ve neden koyduklarını da cevabını verdim arkadaşının da daha iyi anlaması için mesajını. Saygılar...

Sen benim mesajımı anlamadın sanırım. Isınma problemi olan arkadaşa yazmışsın ve o Acer sahibi. Lenovo'da söylediğin arkadaşa da iyi konumda olmadığını söylüyorsun o arkadaş ısınma sorunu yaşamıyor. Ultra cihazlarda çoğunlukla fan girişi oraya koyuyor ve neden koyduklarını da cevabını verdim arkadaşının da daha iyi anlaması için mesajını. Saygılar...

Hocam bende diyorum ki o fan oraya fazla ısıyı atmak için konmadı. O fan oraya işlemciyi hafif soğutmak, ısısını sabit tutmak için kondu. Eğer ısıyı düşürmek ya da ısıyı engellemek gibi bir amacı olsa bir kere tasarım bu şekilde olmazdı. Bakın bu bilgisayarlarda genelde incelik, ağırlık, konfor, şarj üzerine bir optimizasyon söz konusudur. Bu yüzden güçlü bir soğutma sistemi koymazlar. Koysalardı ağırlık ve incelik kısmına etki ederdi. Hatta bu tür bilgisayarlara konan soğutma sistemi tasarıma etki etmesin diye konumlandırmada bile feragat edebiliyorlar. Yani doğru bir konumlandırma yerine asgari düzeyde soğutsun yeter anlamında bir konumlandırma olabiliyor. Ayrıca içine koyulan fan tahminimce ince olması için ufak ve çelimsiz bir fan. Bunun üzerine bir ufak ve ince bir soğutma bloğu ve borusu konunca mangal hazır. Siz burada söylemişsiniz:

Lenovo zaten güç kısıtlaması veya belirli sıcaklara yaklaşırken hızını düşürüyor.

Burada yazılım ile müdahale var. Yani soğutma sistemi yetersiz kalacağı bilindiği için böyle bir önlem almış. Yani olay bu. Ultrabook tasarım olarak sıcaklık için optimize edilmezler. Bazı markalar (Lenovo gibi) yazılım ile önleme yapabilir. Bu gayet doğal. Ancak arkadaş ısınmadan şikayet ediyor. Bu da cihazda soğutma sisteminin yetmediğini gösteriyor. Eğer yazılım ile kısıtlama var ve bu şekilde ısınıyor ise o zaman daha vahim. Çünkü o zaman daha da berbat bir soğutma sistemi var demektir. Umarım anlatabilmişimdir.

Dizüstü bilgisayarı Wi-Fi'ye bağlamış olmak da cayma hakkınızın bozulmasına neden olan etkenlerden biridir.
İki tıklamama bakarr. Wi-Fi şifremi siler ve internet geçmişini temizlerim. Kimsenin bilmesine gerek yokk 😈😹

1608150242552.png

A315-57G iş için tasarlandığını bilmiyordum.
n11.com/destek ekibi bot sanırım :D cayma hakkı kullanılmasın diye kendilerine göre yorumladıkları maddeleri yazıp duruyorlar.
Acer destek, Acer Türkiye, üretici firma (indeks bilgisayar) her yere yönlendirdiler.
Bana söyledikleri üretici firma raporu ile geri alabiliriz, üretici firma raporu olmadan alamayız.
Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
Maddesini yazıp duruyorlar fakat notebook bu kategoriye girmiyor :D
Cayma hakkı kullanılmasın diye insanları yıldırmaya çalışıyorlar, kanuni hakları kendilerine göre yorumluyorlar.
Araştırıp öğrendim :)
Tüketici hakları hakem heyetine başvururum almazsanız dedim.
Satıcı yolla bana fiziksel bir hasarı çizik, darbe vs.. yoksa ambalajları tam ise yardımcı olacağım dedi yolladım :D
Not : Maddeleri kendilerine göre yorumlayıp ürünü bana dayatmaya çalışmasalar benim hatam deyip göndermeyebilirdim. :D

A315-57G iş için tasarlandığını bilmiyordum.
n11.com/destek ekibi bot sanırım :D cayma hakkı kullanılmasın diye kendilerine göre yorumladıkları maddeleri yazıp duruyorlar.
Acer destek, Acer Türkiye, üretici firma (indeks bilgisayar) her yere yönlendirdiler.
Bana söyledikleri üretici firma raporu ile geri alabiliriz, üretici firma raporu olmadan alamayız.
Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
Maddesini yazıp duruyorlar fakat notebook bu kategoriye girmiyor :D
Cayma hakkı kullanılmasın diye insanları yıldırmaya çalışıyorlar, kanuni hakları kendilerine göre yorumluyorlar.
Araştırıp öğrendim :)
Tüketici hakları hakem heyetine başvururum almazsanız dedim.
Satıcı yolla bana fiziksel bir hasarı çizik, darbe vs.. yoksa ambalajları tam ise yardımcı olacağım dedi yolladım :D
Not : Maddeleri kendilerine göre yorumlayıp ürünü bana dayatmaya çalışmasalar benim hatam deyip göndermeyebilirdim. :D
Açıkçası bot değiller ben konulmuştum. Ama dediğiniz gibi iade edilmesin diye sizi biraz zorlamış olabilirler. Belki de müşteri hizmetleri bilgisiz de olabilir. Sizin adınıza sevindim iade edebilmişsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı