Acer Aspire A515-41G-T48Q temiz kurulum sonrası yavaş açılma problemi

Yunus0011

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle 2 yıl önce Acer Aspire A515-41G-T48Q model bir notebook almıştım, içinde gelen Windows 10 en fazla 30 saniyede açılıyordu en son Windows çöktü sizleri. Takip ederek C'ye temiz kurulum yaptım UEFI olarak ama notebookumun açılma süresi 2 katına çıktı. BIOS'dan kontrol ettim fastboot diye bir seçenek yok. Güç seçeneklerinde hızlı başlat aktif ama açılması rahat 1.5 2 dakikayı buluyor acaba neden? Kaynaklı BIOS son sürüm v1.09 bu modelde fastboot gibi bir seçenek var mı merak ediyorum lütfen bana yardımcı olur musunuz? Ben bulamadım arka planda sadece Defender açık ve ağır programları kullanmıyorum emulatör dışında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Chipset, ekran kartı ve diğer sürücüleriniz yüklü mü? HDD Kullanılıyor sisteminizin orjinalinde. HDD sağlığınız ne durumda?
BIOS versiyonunuz nedir?

HD Tune Pro ile ilgili testleri yapıp görsellerini bizimle paylaşır mısınız.

Chipset, ekran kartı ve diğer sürücüleriniz yüklü mü? HDD kullanılıyor sisteminizin orjinalinde. HDD sağlığınız ne durumda?
BIOS versiyonunuz nedir?

HD Tune Pro ile ilgili testleri yapıp görsellerini bizimle paylaşır mısınız?

Ekran kartını son sürüm güncel ayrıca her yeni sürüm çıktıkça DDU ile güvenli kaldırıp yeni sürümü kuruyorum tüm her şey güncel durumda HDD sağlığı için tarama sonuçlarını birazdan yollarım BIOS version v1.09 güncel.
Chipset, ekran kartı ve diğer sürücüleriniz yüklü mü? HDD kullanılıyor sisteminizin orjinalinde. HDD sağlığınız ne durumda?
BIOS versiyonunuz nedir?

Temiz görünüyor sizce ISO dosyasından mı kaynaklı Microsoft'dan indirip UEFI olarak kurulum yaptım.
BIOS versiyonunuz nedir?

Paylaştım buyurun.

Dosya Ekleri

• 03-Eylül-2020_22-22.png
    03-Eylül-2020_22-22.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

Geri
Yukarı