Acer Aspire AMD işlemci mi Intel işlemci mi?

Bütçe
6000

Kose 38

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Öncelikle laptop dünyası hakkında bilgi sahibi olmadığımi bu sebepten de konu açma ihtiyacı duyduğumu belirtmek istiyorum. Ofis ve is amacıyla almak istediğim Acer Aspire marka modelli laptopun hem AMD (Ryzen 7 3700u) hem de Intel (i5 1035G1 ) işlemci seçenekleri mevcut. Ayrıca ekran kartı olarak da AMD işlemcide ekran kartı olmamasına ragmen Intel işlemcide ekran kartı mevcut. Bunlar göz önüne alındığında da işlemci tercihinde hangisi daha iyidir ve ekran kartinin olup olmamasinin etkisi ( örneğin oyun oynamak istersem ) ne kadar olacaktır. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

AMD Vega 10, MX ve UHD serisi grafik birimlerinden daha performanslı çalışıyor. Ayrıca Ryzen 7 3700U temel frekansında çalışırken daha az enerji tüketiyor. Daha yüksek turbo frekansı var. Intel tarafında da 3200 MHz RAM kullanılmış. Fakat aşırı sorun olacağını zannetmiyorum. Ben olsam AMD olanı seçerdim.

Hocam oyun konusunda iki laptop arasında AMD tokatlar. Ben olsam AMD alırdım.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. AMD (Ryzen 7 3700u) olan sistemi yazarken baktığım modelde AMD Radeon RX Vega 10 var. Bunun yanında A101'in sitesinde aynı modelin Radeon 540X 2 GB olan modeli var. 200 TL farkla bu ekran kartı olan modeli mi almalıyım

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. AMD (Ryzen 7 3700u) olan sistemi yazarken baktığım modelde AMD Radeon RX Vega 10 var. Bunun yanında A101'in sitesinde aynı modelin Radeon 540X 2 GB olan modeli var. 200 TL farkla bu ekran kartı olan modeli mi almalıyım

Hocam ne olduğu görünmüyor fakat Vega 10 olanı almanız daha iyi olur.

Forumda yeniyim kusura bakamayın. Beni burada düşündüren şey ise Radeon 540x'in 2019 Rx Veganın 10'nun 2017 çıkışlı olması. Harici ekran kartı ekleniyor olan modelde RX Vega zaten işlemciye dahil değil mi ?

Geri
Yukarı