Çözüldü Acer Aspire E15 E5-571G-50BW macOS Kurma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hackbeyy

Decapat
Acer Aspire E15 E5-571G-50BW bilgisayarıma macOS kurmak istiyorum. Mojave imajını indirdim flash diske yazdım (İlkinde bootta sonuç alamayıp ikinci defa başka bir flash belleğe yazdım) ama bir türlü boot olmuyor. Rehberde söylenen BIOS ayarları benim BIOS'umda yok. Daha önce bu bilgisayara macOS kurmayı deneyip başarılı olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kemal bey sizin önerdiğiniz Efi ile maalesef boot olmadı claus un önerdiği yöntemle boot oldu kurulumu başlattım % 80 civarında res attı sonrasında kurulum ekranına kadar gelemedim. Farklı yöntemler deniyorum şuan.

Kemal bey sizin önerdiğiniz efi ile maalesef boot olmadı claus un önerdiği yöntemle boot oldu kurulumu başlattım % 80 civarında res attı sonrasında kurulum ekranına kadar gelemedim.Farklı yöntemler deniyorum şuan
Önerdiğim EFI klasörünü kullanırken config.plist dosyasını farklı kullanmayı denediniz mi? Laptop config gibi. (İlk iletilerimde var.)

Kemal bey sizin önerdiğiniz efi ile maalesef boot olmadı claus un önerdiği yöntemle boot oldu kurulumu başlattım % 80 civarında res attı sonrasında kurulum ekranına kadar gelemedim.Farklı yöntemler deniyorum şuan
Benim dediklerimi yapınca tam olarak nerede reset attı ?
Bu arada bir kaç defa üst üste deneme yap. Bazen ikinci veya 3. seferde olabiliyor.

Farklı bir yöntem denedim. İmajı direk kullanacağım SSD'ye yazdım RAW rite ile sıkıntısız boot oldu. Kurulum yaparken izlencelerde diskin geri kalan kısmını göremedim tabi 😊 Müsait zamanda diskin görünmeyen kısmını paragon ile HFS yapıp tekrar deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı