Çözüldü Acer Aspire E5-521 Temiz Kurulum Yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba sosyal. Başlıktan görüldüğü gibi temiz kurulum yapmakta sıkıntı çekiyorum. Daha önce başka bilgisayarda temiz kurulum çok rahat yapmıştım. Şu an kendi laptopuma temiz kurulum yapmak istediğimde flash bellek Boot menüsünde görünmüyor. Bu sorun yüzünden adam akıllı kurulum yapamadım gitti. Laptopum Acer Aspire E5-521 model laptop. Başka konularda DVD ile yapılableceği söylendi. Ama Windows 10'u sığdıracak DVD bulamadım. Bunun başka bir çözümü yok mu? Desteğinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
@unnamedington hocam USB aygıtını tekrar hazır edip yeniden başlattım sistemi. USB kısmına gelince hiçbirşey görünmüyor. Sanki sistem USB belleği görmüyor gibi. Başka USB belleklerde de aynı bu durum. USB giriş çıkışları arızalı diyeceğim de 3 girişte de arıza olamaz ki?

Hocam Boot menüsü boşa konulmuş gibi geldi bana. Dediklerinizin hepsini uyguladım. Sizin desteğinizin yanında Acer'e e-posta bile attım. Temiz kurulum yapmadan pes etmek istemezdim, ama boot menüsünün mavi tonlu rengini görünce moralim bozuluyor.

Secure Boot’u deaktive edebilmeniz için UEFI’den CSM’ye geçmeniz, bunun için de Windows’u tekrar baştan kurmanız gerekebilir. Kaybedecek çok şeyiniz yoksa vazgeçmeyin derim.

In some cases, you may need to change other settings in the firmware, such as enabling a Compatibility Support Module (CSM) to support legacy BIOS operating systems. To use a CSM, you may also need to reformat the hard drive using the Master Boot Record (MBR) format, and then reinstall Windows. For more info, see Windows Setup: Installing using the MBR or GPT partition style.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarjım bitince uyuyacağım umarım :)

Secure Boot’u deaktive edebilmeniz için UEFI’den CSM’ye geçmeniz, bunun için de Windows’u tekrar baştan kurmanız gerekebilir. Kaybedecek çok şeyiniz yoksa vazgeçmeyin derim.
Maalesef bende CSM seçeneği yok. Sadece UEFI ve Legacy seçenekleri arasında gidiş geliş yapabiliyorum.

@unnamedington ve @acv hocalarım, kusura bakmayın benim yüzümden siz de uyarı yediniz. Dün uyarı yediğimden dolayı sosyale biraz girmemeye karar verdim. Legacy seçeneğini denemek hiç aklıma gelmemişti. Bilgisayar elime geçtiğinde Legacy seçeneği ile tekrar deneyeceğim. Size dönüş yaparım. Desteğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Denedikten sonra işe yarayıp yaramadığını da bildirebilirsin.

@acv, hala daha konuya cevap yazılmadı. Kaç saattir mail gönderiyorum hiç ses seda da yok.
dots.gif

@Alawar, hala daha konuya cevap yazılmadı. Kaç saattir mail gönderiyorum hiç ses seda da yok.
dots-gif.601064

Moderasyon ekibi içinde şu an bunun hakkında çok hararetli bir konuşma geçtiğinden eminim :trol:

O bir yana, gerçekten şimdiye kadar cevap gelmesi gerekirdi. Yarına kadar bekleyelim bakalım
sign0196.gif

Geri
Yukarı