Acer Aspire F15 cızırtı sorunu

98ibrahim

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Acer Aspire F15 laptopum var. Dün tatilden geldim araçla seyahat ettik. Laptopum da sarsıntılı bir yerde sırt çantamın içinde saklama çantasıyla duruyordu. Dün eve geldim 4-5 saat bilgisayarla uğraştım oyun falan oynadım, sonra bilgisayar çok ısınmıştı bazen resimde görülen yere üfleyip içerdeki tozların çıkmasını sağlamaya çalışıyordum. Yine aynı şekilde oraya üfledim bir anda oradan cızzzzzz sanki bir şeye temas ediyormuş gibi ses geldi. Bölgeye elimle hafif bastırdığım zaman ses gidiyor, bırakınca yine devam ediyor.

Kalktım bir bilgisayarcıya gittim, onlara da bu şekilde anlattım büyük ihtimalle ses gelen bölgedeki vida gevşemiş ya da çıkmış olabilir biz açar bakarız ama garantisi bozulur dediler. Garantiye yollaman daha mantıklı dendi. Demin de garantiyle konuştum bana adres verdiler MNG ve Aras harici kargolarla kullanıcı ödemeli olarak yollayıp bizden haber bekleyin dendi. Kapattım Acer'in kendi sitesinden onarım talebi oluştumak için girdim belli bir yerden sonra hata vermeye başladı. Tekrar müşteri hizmetleriyle görüştüm oradaki kayıtların bir önemi yok geçersiz oradan değil buradan işlem yapacaksınız dendi ve müşteri temsilcilerinin konuşmaları da açıkçası beni pek tatmin etmedi.

Sizce ne yapmalıyım? Cihazımın da 4.5 aylık bir garanti süresi kaldı. Yollamalı mıyım yoksa bi bilgisayarcıda mı açtırayım? Acer Teknik Servisi hakkında bilgisi, deneyimi lan yazabilir mi?

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı