Acer Aspire Gaming 7 vs Excalibur G770

fanajal

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Laptop fiyatları aldı yurudu. 10 yıldır ASUS Core Duo işlemcili laptopum var artık değiştirmek istiyorum. Bütçem 7 ile 10k arası. Kafamdaki laptoplar https://www.hepsiburada.com/acer-as...ilir-bilgisayar-nh-q99ey-002-p-HBCV000007WZ9G Monster'ın var RTX 3050 Ti i5 11 nesil 9400 TL 12 taksit yapıyor vade farksız. Excalibur G770 | Oyunda En Yüksek Performans, Sınırsız Güç | Excalibur Dizüstü 7299 TL. Biraz karışık oldu ama kusura bakmayın. Oyun oynama hevesim var ama iş hayatından ne kadar fırsat bulabilirim bilmiyorum. RTX kartlara o kadar fazla para vermeye değer mi yoksa 1650 Casper 16 GB RAM'li fakat Casper Fiyatları, Modelleri ve Kampanyaları – Trendyol 7391 TL 8 GB RAM'li. Hangisini tercih etmeliyim kafam cok karısık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kesinlikle Casper veya Excalibur alma şu an anlık olarak ilk attığınız Laptobu kullanmaktayım. 3050 serisi HP pavilion/Asus/son çare ilk attığınızı alın. İlk Laptop gerçekten de uygun fiyatlı. 60Hz ekran olması dışında problem yok. Oynadığım oyunlar Witcher-Skyrim-Dying Light tarzı. Zaten bu oyunlarda 1650 ile 144 FPS alamıyorum. + İş amaçlı kullanıyorum. Malzeme kalitesi oldukça iyi. 1700MB/s okuma 800MB/s yazma alıyorum.

Bütçenize göre RTX 3050'li bir laptop almak mümkün. Bu arada RTX almaya değer DLSS teknolojisi barındırıyor ve daha uzun ömürlü.

Hocam kesinlikle Casper veya Excalibur alma şu an anlık olarak ilk attığınız laptopu kullanmaktayım. 3050 serisi HP pavilion/Asus/son çare ilk attığınızı alın. İlk laptop gerçekten de uygun fiyatlı. 60Hz ekran olması dışında problem yok. Oynadığım oyunlar Witcher-Skyrim-Dying Light tarzı. Zaten bu oyunlarda 1650 ile 144 FPS alamıyorum. + iş amaçlı kullanıyorum. Malzeme kalitesi oldukça iyi. 1700MB/s okuma 800MB/s yazma alıyorum.

Gerçekten aklım cok karışık ve fiyatlar hep oynuyor. Sepete eklediğim laptop 7K idi 7300 olmuş. Bahsi geçen Acer da tek soğutma mı var? Oyle bir şeyler okumustum. Diğer kafama takılan raizen 5 4600 h serilerine mi yönelmeliyim? Teşekkürler.

Hocam devamlı arastırıyorum.Bu rtx ler çıkmasaydı sadece raizen 5 mi i5 mi falan kafamı kurcalıyordu şimdi bide rtx mi gtx mi o kadar para vermeye dğermi meselesi var...Sanırım paradan kopuşamıyorum:)Monster Monster Abra A5 V17.2 Intel Core I5 11400H 8GB 500GB SSD RTX3050Ti Freedos 15.6'' FHD Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor 9400 tl.bu monter kafamı kurcalıyor.bu kadar para vermeye değermi?

Hocam devamlı arastırıyorum. Bu RTX'ler çıkmasaydı sadece raizen 5 mi i5 mi falan kafamı kurcalıyordu şimdi bir de RTX mi GTX mi o kadar para vermeye dğermi meselesi var...sanırım paradan kopuşamıyorum:)Monster Monster Abra A5 V17.2 Intel Core I5 11400H 8GB 500GB SSD RTX3050Ti Freedos 15.6'' FHD Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor 9400 TL. Bu monter kafamı kurcalıyor. Bu kadar para vermeye değer mi?

Bazı modellerin soğutması iyi olup bazıların kötü oluyor. İnternetten alan kişilerin yorumlarına bakmak lazım.

Hocam devamlı arastırıyorum.Bu rtx ler çıkmasaydı sadece raizen 5 mi i5 mi falan kafamı kurcalıyordu şimdi bide rtx mi gtx mi o kadar para vermeye dğermi meselesi var...Sanırım paradan kopuşamıyorum:)Monster Monster Abra A5 V17.2 Intel Core I5 11400H 8GB 500GB SSD RTX3050Ti Freedos 15.6'' FHD Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor 9400 tl.bu monter kafamı kurcalıyor.bu kadar para vermeye değermi?
Alınabilir ancak 8 GB RAM takviyesi şart

Bu Model de iyi
Bazı modellerin soğutması iyi olup bazıların kötü oluyor. İnternetten alan kişilerin yorumlarına bakmak lazım.
Gerçekten konuda bir bilgin olmamasına rağmen sırf ''Oooo RTX var yapıştır''Diye öneri yapmaya başladığını düşünemeye başladım,internette Turbox'a iyi deniliyor.

Gerçekten aklım cok karışık ve fiyatlar hep oynuyor. Sepete eklediğim laptop 7K idi 7300 olmuş. Bahsi geçen Acer da tek soğutma mı var? Oyle bir şeyler okumustum. Diğer kafama takılan raizen 5 4600 h serilerine mi yönelmeliyim? Teşekkürler.
Çift soğutma var. Laptop ısınmıyor. Metal ağırlıklı malzeme kullanılmış. Isıdan yana probleminiz olmasın. Fanın rahatsız edici bir sesi olmasa da yük altında 1 saatten sonra baya duyuluyor. Havayı arkaya ve sağa veriyor. CS:GO oynarken FPS 120 sabitledim mouse tutan elim dondu. Muhtemelen sağ ele giden yerde ekran kartı fanı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı