ACER Aspire V3 571G OS X Kurulumu

Burda kaldı Hocam bir bakarsanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_0228.jpg
    IMG_0228.jpg
    131,3 KB · Görüntüleme: 215
  • IMG_0229.jpg
    IMG_0229.jpg
    109,1 KB · Görüntüleme: 170
Grafik hatası. USB/System / Library / Extension içibden ATI/AMD / NVIDIA ile ilgili kextleri yedeklerini aldıktan sil. (Win üzerinden Transmac programı ile USB içine ulaşabilirsin).
Clover Boot Menü / Options / Graphics içinden Inject Intel işaretli değilse işaretle (yada tam tersi ) aynı yerde Inject EDID içinde aynısını yap.
Clover Boot Menü / Options / Boot args içine -x -f komutlarını ekle.

Dediğiniz her şeyi harfiyen uyguladım ancak olmadı aynı yerde takıp kalıyor. Harici disk denedim tabi aynı laptopda sonuc aynı disk hatası en azında devre dışı kaldı...

ATI-AMD - NVIDIA ile ilgili ne varsa sildim
Clover Boot Menü - Options - Graphics içinden Inject Intel işaretli idi kaldırdım denedim
buna parae olarak kombine bir sekilde Inject EDID içinde denedim.
Clover Boot Menü -Options -Boot args içine -x -f komutlarla denedigimde -f hic hiç yürümedi. buna ek olarak
-v GraphicsEnabler:Yes No
NCPI:0x3000,2000
IGPEnabler:Yes NO
bunlarda denedigim kodlar arasında Bios resimlerni çekip yükleyecem

Zaten bir çok buton aktif değil.

Kurma ihtimali yok mu?

Dosya Ekleri

• IMG_0255.jpg
    IMG_0255.jpg
    91,3 KB · Görüntüleme: 209
  • IMG_0256.jpg
    IMG_0256.jpg
    61,6 KB · Görüntüleme: 195
  • IMG_0257.jpg
    IMG_0257.jpg
    70,3 KB · Görüntüleme: 210
  • IMG_0258.jpg
    IMG_0258.jpg
    47,9 KB · Görüntüleme: 326
Secure Boot= Standart' tan Disable al. Aşağıdaki Linkten Config.plist paketini indir ve HD 4000 için olan dosyalardan, senin cihazına uygun olanlardan birini seç ve USB / EFI / CLOVER içindeki Config.plist dosyası ile değiştirip dene.

Kurdum boot da sorun var USB olmadan acılmıyor CLOVER boot sanırım hataveriyor... Wİ Fİ gorebildiklerim kadarıya problemli... Simdi biraz daha araştırıp çözmeye çalışacam emeklerin için teşekkürler yardımınıza tekrar başvurabilirim... Başarı ile kurulan sistemler bölümüne yazmak için bir kaç adım kaldı...

Şunu bir incele istersen:
Kurulum sonrası sistemin USB olmadan Boot edilebilmesi için yapılması gerekenler:

mad_at_computer_800_clr_8355-copy-copy-png.83232

Her ne kadar USB / EFI içindeki dosyaları direk olarak kurulum yaptığınız EFI bölüntüsüne kopyaladığınzda çalışıyorsa da, biz Clover Bootloader ile kurulum yapmanızı öneriyoruz. Bunun için;
USB / EFI içindeki Clover bootloader açın ve sisteminize göre ( UEFI yada Legacy ) buna göre kostüm ayarlarını yaptıktan sonra kurulumunu yapın:

UEFI için:

uefi-clover-png.83204

UEFI olmayan Sistemler için (GPT Olarak Formatlanmış HDD için):

non-uefi-png.83205

UEFI Olmayan Sistemler ( Windows Yanına Yapılan Kurulumda MBR Formatlı HDD için):
mbr_clover-png.95956

Ardından USB / EFI içinden sadece size gerekenleri HDD / EFI içine kopyalayın. Kopyalanması gerekenler:
  1. /EFI/CLOVER/kexts/10.10/ dosya yoluna gidin ve içine Ethernet kextinizi ekleyin.
    ALXEthernet
    AppleIntelE1000
    AtherosE2200Ethernet
    RealtekRTL8111
  2. /EFI/CLOVER/kexts/10.10/ dosya yoluna gidin ve içine FakeSMC.kext ekleyin.
    FakeSMC.kext
  3. /EFI/CLOVER/kexts/10.10/ dosya yoluna gidin ve içine NullCPUPowerManagement.kext ekleyin.
    NullCPUPowerManagement.kext
  4. EFI/ CLOVER içindeki Config.plist dosyasını aşağıdakilerden size uygun olan ile değiştirin.
    config.plist-Intel-HD4600-desktop.zip
    config.plist-Standard.zip
    config.plist-GE=Yes-NVIDIA.zip
    config.plist-GE=Yes-ATI.zip
  5. /EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ dosya yoluna gidin ve içinden VBoxHfs-64.efi dosyasını silin ve yerine HFSPlus.efi koyun.
    HFSPlus.efi
  6. (Opsiyonel): /EFI/CLOVER/ACPI/patched/ dosya yoluna gidin ve içine DSDT.aml, SSDT.aml dosyalarını koyun.

Yok inceledim daha öncede bakmiştim sorunumu çözmedi. Wİ Fİ Nedense olmadı...

Dosya Ekleri

• Ekran.jpg
    Ekran.jpg
    92,9 KB · Görüntüleme: 228
İncelediğin konu olmuyor diyorsan bir yerde hata yapıyorsun demektir. Zira konudaki kurulum sonrası sistemin USB olmadan açılması için gereken zorunlu adımdır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı