Acer Aspire V3-571G yükte 90 derece olma sorunu

bengaripadam

Hectopat
Yer
kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
makine mühendisliği öğrencisi
Merhaba arkadaşlar, size ufak bir sorum olacak.

Birkaç gün önce hepsiburada.com'dan ZALMAN marka ZM-STG2 işlemci macunu satın aldım.
Acer Aspire V3-571G Bilgisayarım için. Macunu sürmeden önce bilgisayarımın sıcaklığı boşta 50-70 derece yükte (GTAV - League of Legends - Assassin's Creed Syndicate vs.) oyunlarda CPU sıcaklığı 80-90 GPU 85-91 arasında seyrediyor ve bilgisayarın "ş" harfinin solunda kalan tüm her yer ısınıyor. Isıyı elimle hissedebiliyorum.

Macunu aldım belirtildiği gibi ince bir şekilde sürdüm fakat herhangi bir ısı kazancı elde edemedim? Yanlış sürdüğümü düşünmüyorum ufak bir fırçayla CPU ve GPU'nun üzerine güzelce sürdüm ve tekrar birleştirdim. Bilgisayarı da sökmüşken fanında iyice temizlemiştim.

Sizce sorun nedir? Yardımcı olabilecek olan birisi var mı?

Bilgisayar Özellikleri;
  • Acer Aspire v3-571g
  • RAM: 8GB (1333MHz)
  • İşlemci: İntel i7 3630QM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GT 640M

Bilgisayarın CD-ROM'unu söküp oraya da harddisk taktım. Bilgisayarda SSD + HDD bulunmakta.

Şimdiden teşekkürler.

Ve ek olarak sonradan aklıma gelen bir kaç bir şey daha var;
Bilgisayarım hiç ısınıp ta kapanmadı. Yani oyunları rahatlıkla oynayabildim çok şükür. Bir Gamer PC değil ama idare etti :)

Ve ek olarak ekran kartının;
Normal değiller.
CPU CLOCK > 624 MHz
MEMORY > 900 MHz

NVIDIA Inspector programı ile bu değerleri.
CPU CLOCK > 759 MHz
MEMORY > 1100 MHz

Olarak değiştirerek oynuyorum. Bu değerler arasındaki sıcaklık farkı 1-3 derece arasında değişiyor.

yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı