Acer v3-571G Laptop aşırı ısınıyor

WarriorOfNorth

Hectopat
Daha fazla  
Termal macununu 1 hafta önce yenilememe ve soğutucu fan kullanmama rağmen aşırı ısınıp kapanıyor. Lütfen yardımcı olun. (Acer V3-571G)

Son düzenleyen: Moderatör:
Demekki takarken soğutucuyu tam takamamışsın. Yada termal macun düzgün uygulanmamış.

bilmiyorum dayım bilgisayarcıdır o sürdü macunu ama yaymadan dedim böyle olurmu bana bişey olmaz bastırınca o yayılır dedi ve ekran kartının altına sürmedi orayada sürülmezmi dedim hayır onun ayrı bi malzemesi var dedi.

Birçok Acer modelinde soğutma sistemi azıcık sıkıntılıdır. Islemci ile birlikte ekran kartının termal macunlarini yenilemek yetmiyor genelde. Kontrol yongaseti ve RAM'ler üzerine takılmış termal padleri de değiştirmek gerekebiliyor. Bunlar zaman içerisinde macun haline geliyor ve efsafini kaybediyor. Ya yeni termal pad ler ile degistireceksiniz veya Pro K5 tarzi ozel bir macun kullanacaksiniz. Yakin zamanda kendi Acer dizüstü bilgisayarımın sogutma sistemini elden geçirdim zaman zaman 10 dereceyi asan kazanclar sagladim. Tabii ki modelden modele degisir... Blogumda bazi oneriler vardı, kisa bir arama ile bulabilirsiniz...

Birçok Acer modelinde soğutma sistemi azıcık sıkıntılıdır. Islemci ile birlikte ekran kartının termal macunlarini yenilemek yetmiyor genelde. Kontrol yongaseti ve RAM'ler üzerine takılmış termal padleri de değiştirmek gerekebiliyor. Bunlar zaman içerisinde macun haline geliyor ve efsafini kaybediyor. Ya yeni termal pad ler ile degistireceksiniz veya Pro K5 tarzi ozel bir macun kullanacaksiniz. Yakin zamanda kendi Acer dizüstü bilgisayarımın sogutma sistemini elden geçirdim zaman zaman 10 dereceyi asan kazanclar sagladim. Tabii ki modelden modele degisir... Blogumda bazi oneriler vardı, kisa bir arama ile bulabilirsiniz...
Teşekkür ederim hocam gerçekten yararlı oldu :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı