Acer Aspire Windows 10 Wİ-Fİ Kopma Sorunu

Bence modem ile Wi-Fi bağdaştırınızın arasında bağlantı sorunu var. "Ağ bağlantıları" klasöründen Wi-Fi bağlantısına sağ tıklayın ardından "özellikler" e tıklayın. Çıkan ilk pencerede "Yapılandır" a tıklayın. "Gelişmiş" sekmesinden soldaki satırları inceleyin. Tam hatırlayamadım. Bende Wi-Fi yok ama "Özellik:" başlığı altında Wi-Fi bağlantı tipi olması gerek (siyah ile şaretli kısım). Sağda "Değer:" yazan kısımdada (kırmızı ile şaretli) sizde otomatik varsayılan olarak yazıyor olmalı. Eğer bağlandığınız Wi-Fi 5GHz ise 802.11a olanlarden birini eğer Wifiniz 2.4 ise 802.11b olanlardan birini seçerseniz. Kopma sorununuz çözülür.

Ayrıca 802.11a ve 802.11b tiplerinin benzerleri 3 tane var. 802.11a ve 802.11b(sıralamarda ki ilk seçenekler) 35MB'ye kadar destekler. 35 MB'den fazla internetiniz varsa diğer 2 seçenekten birini 802.11ac/n yada 802.11a/n/g yada bunun b versiyonlarından birini seçmelisiniz.

1.PNG

2.PNG

@104108 Bende aynı sorunu yaşıyorum .Win7 kullanıyorum adımları uyguladım bendeki menüde Ağ adresi yazan kısım yok beş kez kontrol ettim.
Broadcom 802.11n Ağ Bağdaştırıcı

Paragrafı iyi okursanız yanış anlamışsınız. Wifi olan bilgisayardan ekran görüntüsü attım Ordan bakabilirsiniz.
413.PNG

Sağdaki "Değer: " altında "Otomatik" yazan kısımdan 802.11 tiplerinden birini seçebilirsiniz.

Geri
Yukarı