Wi-Fi Kopma Sorunu

Zgrrs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Uzun zamandır bir şeyler sorup fikir almıyordum zamanı geldi sanırım.
Komşum ile ortak TurkNet kullanıyoruz. TürkNet'e geçiş dönemlerinde internetsiz kalmamaları için evlerine çektiğim CAT5 sayesinde bir süre bizden kullandılar, daha sonra biz TTNET'den bezdiğimiz için arayış sürecindeyken onlardan kullanmaya başladık ve bu böyle de kaldı.

Fakat belli belirsiz mütemadiyen kablosuz bağlantının kopma sorununa çözüm bulamadım. Daha önce modemlerinin yeri sebebi ile arka odaya ulaşmayan ağı, eski modemleri AC olarak kullanarak yaymayı denedim, bir süre böyle kullansalar da çözüm olmadı.

Birçok modemi ana modem olarak deneyip, AC olarak kullandıklarımı değiştirmek falan derken bayağı bir kombinasyon denendi fakat ısrarla çözüm olmadı.

Sonunda TD-W9970 modemi alıp, apartman içerisindeki kutudan da sıfır telefon hattını evlerinin uygun bir yerine çekerek ağı evin içine biraz daha yaymayı başardım fakat dün öğrendiğim kadarı ile hala kopma ve çekim gücünde düşüklük varmış, çekindiklerinden söyleyememişler bayağı bir süredir.

Onlar kablolu olarak sadece TV'yi kullanıyorlar fakat ondan da verim alamıyorlarmış sanırım. Yıllardır izlemediğim için tam olarak bilmiyorum Tivibu mu dedi Smart mı anımsayamadım. Ben evde pek Kablosuz kullanmadığım için bir sorun var mı bilemiyorum fakat kabloluda PC'de en ufak sorun yaşamıyorum. Yarım saattir falan test için telefonda kablosuz olarak YouTube dönüyor ve herhangi bir kopma gözlemlemedim.

Onlardan gelen CAT5 kabloyu Dark WRT-152 aracılığı ile bizim evde hem kablolu hem kablosuz dağıtıyorum.

İnterneti ayırma aşamasındayız, aslında 2 taraf içinde en iyisi bu olacak gibi görünüyor ama bunca uğraş sonunda da çözüm bulamamak rahatsız ediyor. Aslında sorunun büyük kısmının evleri ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Pocophone F1 telefonumla zar zor 2-3 diş çeken yerde onların ne olduğunu bilmediğim telefonlarından bazısı da aynı çekerken diğeri hiç çekmeyebiliyor. Tabii çekim gücü olarak bakmamakta gerekiyor 3 diş çekiyor ama internet ağlayadabiliyor. Ne yapsak bilemedim, siz ne dersiniz?

sdfsdfsfd.jpg

sdsds.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı