Acer BIOS güncelelmesi Ubuntu yüklü PC'ye uygulanabilir mi?

yunusilk

Hectopat
Merhaba. Acer Swift bilgisayarlarda düzensiz ve yüksek sesle çalışan fan sorunu var ve bunun çözümü için bir BIOS güncellemesi yayınlamışlar ancak rehber anlatımda en son bir EXE dosyasının çalıştırmak gerekiyormuş. İlgili açıklama şurada: BIOS Güncellemesi Swift 3 Fan Performansını İyileştirir - Acer Community

Acaba ben bu güncellemeyi Ubuntu bilgisayarıma uygulayabilir miyim?
PC model: Acer Swift 3
Ubuntu: 20.04

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Acer Swift bilgisayarlarda düzensiz ve yüksek sesle çalışan fan sorunu var ve bunun çözümü için bir BIOS güncellemesi yayınlamışlar ancak rehber anlatımda en son bir EXE dosyasının çalıştırmak gerekiyormuş. İlgili açıklama şurada: BIOS Güncellemesi Swift 3 Fan Performansını İyileştirir - Acer Community

Acaba ben bu güncellemeyi Ubuntu bilgisayarıma uygulayabilir miyim?
PC model: Acer Swift 3
Ubuntu: 20.04

Hocam cihazınızın seri numarasını verir misiniz? Site üzerinden bir incelemek istiyorum.

Hocam onu veremiyoruz maalesef :) bilgisayarın seri numarasıyla ne işiniz olabilir?

Sitedeki sürücülerine bakacağım hocam. Seri numarası ile zaten size herhangi bir zarar sağlayamam ki sağlamam da, amacım yardım etmek. Dilerseniz kendiniz de araştırıp öğrenebilirsiniz seri numarası ne kadar önemli laptop tarafında.

Hocam model numarası istiyor olmalısınız. Model no: swift 3 sfsf314-41 N17W7
Seri numarası ile markanın yüklü uygulamaları üzerinden bilgi sızdırıldırılabiliyormuş, bu forumda da konuşulmuş.

Aklıma sonradan geldi, live windows usb yaratıp onunla bios güncellemesi yapmayı deneyeceğim. Sonuçta amaç bios güncelemek.

Yeni konular

Geri
Yukarı