Acer Chromebook Spin 513 alınır mı?

Krm_Glsn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba millet.
Dizüstü PC almayı düşünüyorum ve bütçem 5000 TL. İnternete girmek için ve dizi film vs için ödev falan için ve internette dolaşırken Acer chromebook gördüm.

Dokunmatik ekran, işletim sistemi Chrome OS Flex. Gayet kullanışlı görünüyor. Katlanabilir ve işletim sistemi çok stabil. Windows'taki gibi uğraştıracak bir şeyi de yok.

Yalnız kafama takılan bir şey var: Güncelleme desteği. Ne kadar sürecek bilemiyorum. Bilen arkadaşlar varsa bu konuya cevap vermekten kaçınmasın rica ediyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada 5000 TL'ye güzel laptoplar var biliyorum fakat artık Windows kullanmak istemiyorum, değişiklik olsun istiyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bilgisayar ile Andorid işletim sisteminde yapabileceğiniz her şeyi yapamazsınız, 64GB emmc depolaması bulunmakta. Kompakt olması için büyük ihtimalle SATA desteği yoktur yani depolamayı yükseltemesiniz. SD kart yuvası olmadığı için hafıza kartı ile de depolamayı yükseltemezsiniz. Microsoft Office programlarını uygulama olarak yükleyemezsiniz yani Micorsoft Office veya Google Dokümanlar'ı online, internet üzerinden kullanmalısınız. Windows veya Linux kurmak istediğinizde ise işlemci destekler mi bilmiyorum. Batarya süresi iyiymiş. Ben bütün işlerimi Google Chrome ile hallederim diyorsanız alınabilir. Bunları göz önünde bulundurarak alabilirsiniz.

Bu bilgisayar ile Android işletim sisteminde yapabileceğiniz her şeyi yapamazsınız, 64 GB eMMC depolaması bulunmakta. Kompakt olması için büyük ihtimalle SATA desteği yoktur yani depolamayı yükseltemesiniz. SD kart yuvası olmadığı için hafıza kartı ile de depolamayı yükseltemezsiniz. Microsoft Office programlarını uygulama olarak yükleyemezsiniz yani micorsoft Office veya Google dokümanlar'ı Online, internet üzerinden kullanmalısınız. Windows veya Linux kurmak istediğinizde ise işlemci destekler mi bilmiyorum. Bu dezavantajları göz önünde bulundurarak alabilirsiniz. Batarya süresi iyiymiş. Ben bütün işlerimi Google Chrome ile hallederim diyorsanız alabilirsiniz.

Bu cihaza Windows kuramazsınız.
İstersen buradan kurulan uygulamalara bakabilirsin: Chromebook'unuz için uygulama bulma - Chromebook Yardım

Bu bilgisayar ile Android işletim sisteminde yapabileceğiniz her şeyi yapamazsınız, 64 GB eMMC depolaması bulunmakta. Kompakt olması için büyük ihtimalle SATA desteği yoktur yani depolamayı yükseltemesiniz. SD kart yuvası olmadığı için hafıza kartı ile de depolamayı yükseltemezsiniz. Microsoft Office programlarını uygulama olarak yükleyemezsiniz yani micorsoft Office veya Google dokümanlar'ı Online, internet üzerinden kullanmalısınız. Windows veya Linux kurmak istediğinizde ise işlemci destekler mi bilmiyorum. Batarya süresi iyiymiş. Ben bütün işlerimi Google Chrome ile hallederim diyorsanız alınabilir. Bunları göz önünde bulundurarak alabilirsiniz.

Windows'tan yoruldum artık :) benim için önemli olan stabil olması gerçekten ve oyun oynamaya da doydum millet.

Bu cihaza Windows kuramazsınız.
İstersen buradan kurulan uygulamalara bakabilirsin: Chromebook'unuz için uygulama bulma - Chromebook Yardım

İşimi görür diye düşünüyorum stabil olsun internete girsin yeter ve ufak hafif bir şey zaten ve dokunmatik ekranı beni etkiledi ve Chrome OS Flex'i kendi bilgisayarıma da kurduğumda anladım yani flash belleğe kurmuştum gerçekten iyi.
5000 TL'ye alacağım bir laptop Windows'la pek götürmez bir süre sonra ıkınmaya başlayacaktır Windows :)

Son düzenleme:
5000 TL'ye alacağım bir laptop Windows'la pek götürmez bir süre sonra ıkınmaya başlayacaktır Windows :)
O konuda gerçekten haklısınız, zamanında 3000TL'ye AMD A9-9425 işlemcili bir laptop almıştım. 2 çekirdeğin yavaşlığını iliklerime kadar hissetmiştim. Windows 8.1 deniyorum, driver desteği yok. Linux deniyorum, hoparlör cızırtı yapıyor beni çok yormuştu. Depolama haricinde bana da hitap eden bir bilgisayar aslında ama aldıktan sonra işletim sisteminden dolayı sıkıntı yaşamayın diye dezavantajlarını yazdım. Umarım sorun yaşamaz ve iyi günlerde kullanırsınız.

O konuda gerçekten haklısınız, zamanında 3000TL'ye AMD A9-9425 işlemcili bir laptop almıştım. 2 çekirdeğin yavaşlığını iliklerime kadar hissetmiştim. Windows 8.1 deniyorum, driver desteği yok. Linux deniyorum, hoparlör cızırtı yapıyor beni çok yormuştu. Depolama haricinde bana da hitap eden bir bilgisayar aslında ama aldıktan sonra işletim sisteminden dolayı sıkıntı yaşamayın diye dezavantajlarını yazdım. Umarım sorun yaşamaz ve iyi günlerde kullanırsınız.

Yeniliklere açık biriyim sorun yaşacağımı hiç zanetmiyorum zaten Chrome OS hakkında çok araştırma yaptım tam bana göre bir işletim sistemi artıları ve eksilerini de biliyorum yorumunuz için de teşekkür ederim :) ( Windows'dan iyi değil tabii ki de fakat daha stabil olduğu aşikar )

Geri
Yukarı