Acer E1 522 SSD önerisi

AC/DC

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni SDD almak istiyorum. Daha önce SSD takılır mı? diye konu açmıştım. Acer E1 522'ye SSD takılır mı?
Burada bütün bilgiler yazıyor. 120 gb alacağım, sizce yeterli mi? Oyun için kullanmıyorum, sadece ofis programları için kullanıyorum. Yani 120 gb yeterli olacaktır. Hangi SSD tavsiye edersiniz? Bütçe 200 TL'yi geçmesin en fazla 10-20 TL geçebilir.

Mevcut HDD'in sata 2 de, aklıma şu geldi, HDD'i sata 2 destekli koyup sata 1 portlu makina satmış olmasınlar, sitesinde çünkü sata destekli diyor, versiyonu vermemişler. Onu da servise sorsan iyi olur, çünkü kolay kolay kimse sata 2 makina için sata yazmaz.

Samsung 840 EVO 120GB alabilirsiniz.

Sata 1 dahi olsa takabilirsiniz. Sadece okuma ve yazma hızları Sata2'de 300MBs'de kısıtlanmış oluyor. Önemli olan gecikme süresi ve diğer bileşenleridir. Rahatlıkla alıp takabilirsiniz. Yarın bende alacağım.

Bu işler biraz pis, şöyle ki:
SATA 3 destekli HDD satılır ama HDDler sata 3 hızına çıkamazlar bile.
Adamlar SATA 1 portlu makina satar, sata 2 ya da 3 HDD koyar ama sen sata 1 hızında kullanırsın. Doğal olarak da adamlar olmayan şeyi niye koysunlar ki dersin
Biraz allama pullama işi, biraz şeytan bunun neresinde, daha çok farklı algı yaratmak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı