Acer EK220QABI kararıyor

lAlpertunga

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Bundan 1 gün önce laptopuma harici bir monitör taktım: Acer EK220QABI 75Hz 5ms. İnternete tarayıcısına girdiğimde ve video izlerken ekran 1 saniye kararıp geri geliyor. Oyun oynarken böyle bir problem olmuyor ama.
Kullandığım internet tarayıcıları Chrome ve Edge tarayıcısı. Ekran kartım NVIDIA 940MX ve Intel HD Graphics 620. Sürücülerin en son sürümleri yüklü, kontrol ettim. Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim. Chrome donanım hızlandırmayı kapattım, sorun gene devam ediyor ne yazık ki.

Arkadaşlar merhaba,

Bundan 1 gün önce laptopuma harici bir monitör taktım: Acer EK220QABI 75Hz 5ms. İnternete tarayıcısına girdiğimde ve video izlerken ekran 1 saniye kararıp geri geliyor. Oyun oynarken böyle bir problem olmuyor ama.
Kullandığım internet tarayıcıları Chrome ve Edge tarayıcısı. Ekran kartım NVIDIA 940MX ve Intel HD Graphics 620. sürücülerin en son sürümleri yüklü, kontrol ettim. Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim. Chrome donanım hızlandırmayı kapattım, sorun gene devam ediyor ne yazık ki.

Sorun ekran kartında.

Bence HDMI kablosu ile bağlıyorsanız sorun HDMI kablosunda olabilir.
İsterseniz HDMI kablosunu değiştirip deneyin.

Bence HDMI kablosu ile bağlıyorsanız sorun HDMI kablosunda olabilir.
İsterseniz HDMI kablosunu değiştirip deneyin.

HDMI kablosu monitörün içinden çıkan kablo ki oyun oynarken kararmıyor 30 40 dk oyun oynadım bir problem olmadı internete girince gezince ya da video izleyince oluyor.
Sorun ekran kartında.

Hocam sorun nasıl ekran kartında olsun 40 dk ya kadar oyun oynadım 1 kere dahi kararmadı anlayamadım?

Aynı sorun bende de vardı ama ben sürücü güncelleyip kurtulmuştum.
Normal laptopun ekranından aynı şeyleri yapınca bir sorun oluyor mu?

Dediğim gibi yanında gelen HDMI kablosunda bir sıkıntı olabilir.
Eğer elinizde VGA kablosu varsa isterseniz bir de onunla deneyin.

Deneyeceğim hocam bakalım inşallah sorun kablodadır da düzelir.

Hocam HDMI kablosunu değiştirdim ama gene yapıyor aynı şekilde şu an da oldu mesela 1 2 saniye kararıp geliyor. Ekran kartımı kaldırmıyor acaba 1920X1080P çözünürlüğü anlamadım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı