Acer Extensa 215-53G fan sesi yükselince FPS düşüyor

• Konuyu başlatan uuua
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 640

uuua

Decapat
RAM
8
SSD veya HDD modeli
KINGSTON OM8PCP3512F-AA (SSD)
Ekran kartı
mx330
İşlemci
i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz 1.19 GHz
Oyun kasmıyorken fanların sesi yükseldiğinde FPS düşmeleri başlıyor ve bir daha düzelmiyor. Her saniye FPS düşmesi yaşanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok denedik hocam.
Yine mi siz? :)

Forumda bu tarz işlerle benim dışımda uğraşan pek yok. Zannetmem cevap bulacağınızı başka. Ben zaten sebebini biliyorum hemen hemen ama bunun için Unlocked BIOS lazım.

BIOS güncellemesi geldiyse sisteminizin BIOS'unu güncelleyin.

Forumda bu tarz işlerle benim dışımda uğraşan pek yok. Zannetmem cevap bulacağınızı başka. Ben zaten sebebini biliyorum hemen hemen ama bunun için Unlocked BIOS lazım.

Hocam büyük ihtimalle gelmiştir ama ben bilmediğim için yapmıyorum.Yanlış bir şey yaparım diye

Hocam bu BD PROCHOT tikini kaldırıp Pil ayarları bölümünde bulunan En yüksek işlemci ve En düşük işlemci %100 yapıp denesem bir farklılık olurmu? bende her zaman %95 'de duruyor onlar

Hocam büyük ihtimalle gelmiştir ama ben bilmediğim için yapmıyorum.Yanlış bir şey yaparım diye

Hocam bu BD PROCHOT tikini kaldırıp Pil ayarları bölümünde bulunan En yüksek işlemci ve En düşük işlemci %100 yapıp denesem bir farklılık olurmu? bende her zaman %95 'de duruyor onlar
Elbet epey yararı olur. Öyle yapman daha iyi olur hatta.

İşe yaramadı. Çok can sıkıcı her oyunda saniye başı anlık FPS düşmeleri.

Hocam RAM 16 olsa ne farklılık olur? Az da olsa düzelir mi?

Aynı laptop bende de var ve bakmadığım forum kalmadı. Siz yapabildiniz mi, benim saçlarım döküldü çünkü...

Aynı laptop bende de var ve bakmadığım forum kalmadı. Siz yapabildiniz mi, benim saçlarım döküldü çünkü...

Denediklerim;
ThrottleStop.
GPU Tweak III.
Oyun içi ayarlar.
Sistem pil ayarları.
Görev Yöneticisi SysMain devre dışı bırakma.
Bazı CMD komutları.
+8 GB RAM upgrade.
Tüm bunlara rağmen GTA 5 her şey yolunda iken aniden CPU/100 oluyor ve 10-15 saniye felaket kasıyor.

Denediklerim;
ThrottleStop.
GPU Tweak III.
Oyun içi ayarlar.
Sistem pil ayarları.
Görev Yöneticisi SysMain devre dışı bırakma.
Bazı CMD komutları.
+8 GB RAM upgrade.
Tüm bunlara rağmen GTA 5 her şey yolunda iken aniden CPU/100 oluyor ve 10-15 saniye felaket kasıyor.
Yeni ise hemen iade edin derim

Yeni konular

Geri
Yukarı