Acer F5-573G FPS Takılmaları İçin SSD Ve RAM yükseltme tavsiyesi

Srox

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Aspire F5-573g-5105
Nvidia Geforce 940MX
İntel i5 7200U
16 GB RAM
Arkadaşlar ben de Acer f5-573G-5105 var. Ancak bazı oyunlarda akıcı bir şekilde oynarken FPS dropları giriyor. 5400 RPM harddisk'im var. SSD alsam sizce droplar için etkili olur mu? Bir de RAM'ı 8'den 16 GB yapsam performans artışı olur mu?

5400 RPM günümüz için düşük bir hız. Diskin FPS’ye etkisi olmaz fakat bazı oyunlarda drop girme gibi sebeplere yol açabiliyor. Tabi bu sorunların sebebi başka da olabilir. Oyunlar için olmasa bile günümüzde SSD şart oldu, alırsanız farkını hissedersiniz. RAM konusunda fazla RAM gerektiren oyunlarda 16GB faydanıza olur. Dual channel RAM kullanımı ise oldukça fazla akıcılık ve FPS farkı yaratıyor.

Arkadaşlar ben de Acer f5-573G-5105 var. Ancak bazı oyunlarda akıcı bir şekilde oynarken FPS dropları giriyor. 5400 RPM harddisk'im var. SSD alsam sizce droplar için etkili olur mu? Bir de RAM'ı 8'den 16 GB yapsam performans artışı olur mu?
7200 Rpm bir hatasız HDD alırsanız sorun olmaz fakat disk birleştirme filan yapmanız lazım ve boş alanınız da olması lazım 1TB HDD var ise onun 999GB dolu ise sorun olabilir mesela ama sadece HDD yi değiştirin eğer sistem gereksinimlerini sisteminiz ultra ayarda karşılıyor ise RAM e ihtiyacınız yok fakat 8x2 bir RAM iyi olur.
Bu arada cache temizliği yapın ve disk belleği dosyasını devre dışı bırakın.
Isınma sorunu var mı?

Son düzenleme:
7200 Rpm bir hatasız HDD alırsanız sorun olmaz fakat disk birleştirme filan yapmanız lazım ve boş alanınız da olması lazım 1TB HDD var ise onun 999GB dolu ise sorun olabilir mesela ama sadece HDD yi değiştirin eğer sistem gereksinimlerini sisteminiz ultra ayarda karşılıyor ise RAM e ihtiyacınız yok fakat 8x2 bir RAM iyi olur.
Bu arada cache temizliği yapın ve disk belleği dosyasını devre dışı bırakın.
Isınma sorunu var mı?
Isınma sorunu yok. Örneğin GTA 5'i kaldırırken bir süre sonra texture yüklenmiyor ve drop girmeye başlıyor. Isınma sorunum yok. Soğutucum var. Temizliğini yapıyorum. 1 TB ve 400 GB boş yerim var.
Hangi RAM'i kullanıyorsunuz?
SK Hynix HMA81GS6AFR8N-UH DDR4
Oynadığınız oyunları ve o oyunları oynarken sistem sıcaklığının kaç derece olduğunu belirtin.
Mesela Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands'de 65-75 derece arası.

Isınma sorunu yok. Örneğin GTA 5'i kaldırırken bir süre sonra texture yüklenmiyor ve drop girmeye başlıyor. Isınma sorunum yok. Soğutucum var. Temizliğini yapıyorum. 1 TB ve 400 GB boş yerim var.

SK Hynix HMA81GS6AFR8N-UH DDR4

Mesela Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands'de 65-75 derece arası.
O HDD nin nasıl 5400Rpm olup ta 1TB olduğunu anlamadım fakat 70TL'ye 1TB 7200Rpm ve 64 mb bir HDD alın bence ve cache temizliği ile disk birleştirme yapın eğer disk belleği dosyası var ise devre dışı bırakın. Aslında şu drop sorunlarının yüzlerce sebebi olabilir fakat şuan aklıma gelenleri yazıyorum.
Grafiği düşürünce drop oluyor mu?
Şimdilik size önerim bir gamebooster kullanmanız ve microsoft visual C++'nın tüm sürümlerini yüklemeniz fakat dediğim gibi HDD yi değiştirin ve cache temizliği ile disk belleği dosyasını kapatıp defrag yapın.

Son düzenleme:
O HDD nin nasıl 5400Rpm olup ta 1TB olduğunu anlamadım fakat 70TL'ye 1TB 7200Rpm ve 64 mb bir HDD alın bence ve cache temizliği ile disk birleştirme yapın eğer disk belleği dosyası var ise devre dışı bırakın. Aslında şu drop sorunlarının yüzlerce sebebi olabilir fakat şuan aklıma gelenleri yazıyorum.
Grafiği düşürünce drop oluyor mu?
Şimdilik size önerim bir gamebooster kullanmanız ve microsoft visual C++'nın tüm sürümlerini yüklemeniz fakat dediğim gibi HDD yi değiştirin ve cache temizliği ile disk belleği dosyasını kapatıp defrag yapın.
Dün cevabınızdan sonra cache temizliğinin ne olduğuna baktım. Cache temizliğini yapmıştım. HDD'yi değiştireceğim. Cevabınız için sağolun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı