Acer F5-573G FPS Takılmaları İçin SSD Ve RAM yükseltme tavsiyesi

Srox

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Aspire F5-573g-5105
Nvidia Geforce 940MX
İntel i5 7200U
16 GB RAM
Arkadaşlar ben de Acer f5-573G-5105 var. Ancak bazı oyunlarda akıcı bir şekilde oynarken FPS dropları giriyor. 5400 RPM harddisk'im var. SSD alsam sizce droplar için etkili olur mu? Bir de RAM'ı 8'den 16 GB yapsam performans artışı olur mu?

Disk belleği dosyasını kapatıp defrag filan yapmadınız mı? Microsoft visual C++'nın tüö sürümlerini yükleyin.
Sabah defrag işlemi yaptım. Az önce visual sürümlerini kurdum. Benim pc yeniden başlatınca kendine geliyor. Sabah yeniden başlattım yine her zamanki gibi donmalar geçti. Ama yinede 5400rpm yavaş geliyor.

Sabah defrag işlemi yaptım. Az önce visual sürümlerini kurdum. Benim pc yeniden başlatınca kendine geliyor. Sabah yeniden başlattım yine her zamanki gibi donmalar geçti. Ama yinede 5400rpm yavaş geliyor.
1TB lik 7200Rpm 64MB bir HDD alsanız daha sağlıklı olacaktır fakat disk belleği dosyasını da kapatın dedim ben.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı