Acer Helios Neo 16 (4070) nasıldır?

BaranHbb

Picopat
Daha fazla  
Helios Neo 16

Linkteki cihazı veya aynı cihazın 4060 versiyonunu kullanan arkadaşlar, görüşlerinizi paylaşır mısınız?
Güncel fiyatı 52K bütçemi biraz aşıyor ama sorunsuz bir cihaz ise almayı düşünüyorum.

YT'de yerli kanallarda incelemesini bulamadım, yabancı birkaç kanalda ise bazı eksiklerinden bahsedilmiş.
☆ Adobergb ve DCI-P3 renk gamutu değerleri düşük çıkıyor.
☆ Hoparlörü pek iyi değilmiş.
☆ İşlemci/oyun performansı aynı donanımlı başka cihazlara kıyasla düşük.
☆ SSD'de ucuza kaçılmış okuma/yazma değeri düşükmüş.
☆ Wi-Fi 6E yerine 6 varmış ( pek önemli değil gerçi )

Bunlar videoda bahsedilen şeyler ne kadar doğrudur bilemiyorum. Aynı fiyatta Nitro 16 seçeneği de var ancak hangisi daha iyidir? Karar veremedim. İkisi de plastik kasa ve iç dizaynları aynı, soğutması da haliyle aynıdır. Nitro'da Ryzen 7940HS var belki biraz bundan dolayı fark eder.
Araştırmalarıma göre Nitro'nun renk gamut değeri daha iyi gibi duruyor, ancak diğer cihazın yabancı inceleme verilerine tam güvenemiyorum.

Toparlayacak olursak ikilemde kaldım.
Victus 16, Dell G16, TUF serilerinede göz attım ve son olarak bahsettiğim iki cihaz arasında kaldım.

@revivality Hocam sen Nitro 16 kullanıyordun sanırım. Nitro ve Helios Neo arasında ne farklar var?

Biliyorum hocam, satıcı düz Helios resmi koymuş. Teşekkür ederim gene de uyardığın için.

İşlemci olarak daha verimli Helios Neo. EC limit var 1 dakika sonra 100W'a takılıyor CPU ama Vector'den sonra en iyi puanı alan 13700hx.

25000 Vector
23500 Helios Neo

Ek olarak Intel olmasına karşın sıvı metalden dolayı inanılmaz düşük sıcaklıklara sahip bir cihaz

Hoparlör kötü yazmışlar ama kullananlar var grupta DTS X ile gayet tatmin edici ve berrak sesler.

M.2 SSD 7000/6000 Hynix var içinde

Wi-Fi 6 ile 6E arası çok bir fark yok ki modeminin de WI-FI6 desteği önemli.

Nitro 16 ile Helios Neo 16 arasında kaldıysan kesinlikle Helios Neo tavsiye ederim. Ben Nitro'yu aldıktan 3 hafta sonra piyasaya sürüldü Helios Neo bundan çok muzdaribim :)

Bu arada Nitro 16'dan aşırı fark yok ama Predator daha üst seviye bir ürün.
Aslında bahsettiğin gibi olması lazım ancak marka biraz uyanıklık yapmış sanki.
Düz Helios modelleri metal kasayla geliyor tamamen premium segment. Ancak Neo modelleri plastik kasa kullanıyor, şahsi fikrim Nitro serisiyle aynı kalitede olduğu.
İnsanlar Predator ismini görünce üst segment zannediyor ama öyle değil maalesef.
Gerçek Predator kasaları zaten 70k dan başlıyor.
Malzeme kalitesinden kısıp Neo ismiyle piyasaya sürüyorlar.

İşlemci olarak daha verimli Helios Neo. EC limit var 1 dakika sonra 100W'a takılıyor CPU ama Vector'den sonra en iyi puanı alan 13700hx.

25000 Vector
23500 Helios Neo

Ek olarak Intel olmasına karşın sıvı metalden dolayı inanılmaz düşük sıcaklıklara sahip bir cihaz

Hoparlör kötü yazmışlar ama kullananlar var grupta DTS X ile gayet tatmin edici ve berrak sesler.

M.2 SSD 7000/6000 Hynix var içinde

Wi-Fi 6 ile 6E arası çok bir fark yok ki modeminin de WI-FI6 desteği önemli.

Nitro 16 ile Helios Neo 16 arasında kaldıysan kesinlikle Helios Neo tavsiye ederim. Ben Nitro'yu aldıktan 3 hafta sonra piyasaya sürüldü Helios Neo bundan çok muzdaribim :)
İşlemcide limit olması kötü değil mi ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoda cihazı biraz gömmüş eleman.
Özellikle işlemci/oyun performansını kıyaslamış ve diğer markalara kıyasla düşük çıkmış.
Bide dördüncü dakikada renk gamut değerlerini gösteriyor, eski Helios 300 ile kıyaslıyor ve gene düşük çıkıyor.

Vaktin varsa videoyu izler misin hocam, ben mi fazla takıntı yaptım anlayamadım.

Yorum yapanlarda Neo 16 yerine eski kasa 3070Ti olan Helios 300 almış 😁 Bide teşekkür edenler var uyardığın için sağol sayende 3070Ti Helios aldım yazmışlar.
Bunlarda ayrı kafa bulandırdı.

Son düzenleme:
Aslında bahsettiğin gibi olması lazım ancak marka biraz uyanıklık yapmış sanki.
Düz Helios modelleri metal kasayla geliyor tamamen premium segment. Ancak Neo modelleri plastik kasa kullanıyor, şahsi fikrim Nitro serisiyle aynı kalitede olduğu.
İnsanlar Predator ismini görünce üst segment zannediyor ama öyle değil maalesef.
Gerçek Predator kasaları zaten 70kdan başlıyor.
Malzeme kalitesinden kısıp Neo ismiyle piyasaya sürüyorlar.

İşlemcide limit olması kötü değil mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoda cihazı biraz gömmüş eleman.
Özellikle işlemci/oyun performansını kıyaslamış ve diğer markalara kıyasla düşük çıkmış.
Bir de dördüncü dakikada renk gamut değerlerini gösteriyor, eski Helios 300 ile kıyaslıyor ve gene düşük çıkıyor.

Vaktin varsa videoyu izler misin hocam, ben mi fazla takıntı yaptım anlayamadım.

Yorum yapanlarda Neo 16 yerine eski kasa 3070 Ti olan Helios 300 almış 😁 bir de teşekkür edenler var uyardığın için sağ ol sayende 3070 Ti Helios aldım yazmışlar.
Bunlarda ayrı kafa bulandırdı.

Mantıksız bir kaşılaştırma yapıyor.

Helios 300 tam Predator
Helios Neo 16 yarı Predator yarı Nitro

Acer Nitro serisinde 16 ile devrim yaptı diyebiliz. Bu nedenle bu kasaya sahip Intel işlemcilerini Helios Neo olarak piyasaya sürdü. Yani model isminde pradator var diye asıl Predator ile karşıkaştırılmamalı. Ek olarak 3070 Ti 4070'den üstün bir kart. Oyun performanslarında Helios 300'den düşük kalmadı normal.

Render veya modelleme yapmıyorsan cihazda 100W limit etkilemez. Piyasada ki tek limitsiz 13700HX Vector'de var diye biliyorum. (ROG da da olmayabilir)

Yine ekliyorum. Nitro 16 ile Helios 16 arasında Helios Neo seçilmeli. Arada ki tek fark işlemci ve işlemciler arasında ki performans farkı fazlasıyla yüksek.

7840HS 18000
13700HX 23500

Puanda ve rekabetçi oyunlarda ortalama da 150 FPS fark var.

Mantıksız bir kaşılaştırma yapıyor.

Helios 300 tam Predator
Helios Neo 16 yarı Predator yarı Nitro

Acer Nitro serisinde 16 ile devrim yaptı diyebiliz. Bu nedenle bu kasaya sahip Intel işlemcilerini Helios Neo olarak piyasaya sürdü. Yani model isminde pradator var diye asıl Predator ile karşıkaştırılmamalı. Ek olarak 3070 Ti 4070'den üstün bir kart. Oyun performanslarında Helios 300'den düşük kalmadı normal.

Render veya modelleme yapmıyorsan cihazda 100W limit etkilemez. Piyasada ki tek limitsiz 13700HX Vector'de var diye biliyorum. (ROG da da olmayabilir)

Yine ekliyorum. Nitro 16 ile Helios 16 arasında Helios Neo seçilmeli. Arada ki tek fark işlemci ve işlemciler arasında ki performans farkı fazlasıyla yüksek.

7840HS 18000
13700HX 23500

Puanda ve rekabetçi oyunlarda ortalama da 150 FPS fark var.
Anladım hocam, biraz içim rahatladı.

Bu modeli kullanan ve detaylı incelemesini yapan biri var mı acaba forumda ?
Helios Neo 16 konu başlığında genelde nasıl olduğunu soran konular var, incelemesini bulamadım ben.

Anladım hocam, biraz içim rahatladı.

Bu modeli kullanan ve detaylı incelemesini yapan biri var mı acaba forumda?
Helios Neo 16 konu başlığında genelde nasıl olduğunu soran konular var, incelemesini bulamadım ben.

Neo 16 bence en iyi Nitro'dan çok daha iyi emin ol ekranı yüzde yüz seni memnun edecek yanlış bilmiyorsam Nitro 16 ile aynı panel. Nitro 16'nın ekranını ben deneyimledim 165Hz 3ms gerçekten kendini direk belli ediyor ekran.

Preadator Helios Neo tam bir F/P canavarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı