Acer kasanın açıldığı anlaşılır mı?

ziyayagan

Hectopat

Burada açtığım konu üzerine Acer ile görüştüm servis dışı kalacağını söylediler. Ben İstanbul dışında oturduğum için kendi götürme şansım da yok. Yani kargolama ile birlikte 3-4 hafta bilgisayarsız kalacağım. Bu 3 dakikalık bir işlem için aşırı fazla bir zaman.
Sizce kendim değiştirsem ve ileride garantiye göndereceğim bir durum olursa RAM'i çıkarıp öyle yollasam bir sorun çıkar mı, kasanın açıldığı Acer Nitro 5 için konuşmak gerekirse nasıl anlaşılır ve fark edilmemesi için ne gibi yöntem uygulayabilirim fikir verir misiniz?

Kasanın videolarına baktığımda üstlerinde etiket yok bu bilgiyi vereyim, açarken de vidanın üstünde iz bırakmamak için ince bir bez koyup tornavida ile öyle açmak istiyorum. Aklıma şimdilik bunlar geliyor.

Burada açtığım konu üzerine Acer ile görüştüm servis dışı kalacağını söylediler. Ben İstanbul dışında oturduğum için kendi götürme şansım da yok. Yani kargolama ile birlikte 3-4 hafta bilgisayarsız kalacağım. Bu 3 dakikalık bir işlem için aşırı fazla bir zaman.
Sizce kendim değiştirsem ve ileride garantiye göndereceğim bir durum olursa RAM'i çıkarıp öyle yollasam bir sorun çıkar mı, kasanın açıldığı Acer Nitro 5 için konuşmak gerekirse nasıl anlaşılır ve fark edilmemesi için ne gibi yöntem uygulayabilirim fikir verir misiniz?

Kasanın videolarına baktığımda üstlerinde etiket yok bu bilgiyi vereyim, açarken de vidanın üstünde iz bırakmamak için ince bir bez koyup tornavida ile öyle açmak istiyorum. Aklıma şimdilik bunlar geliyor.
RAM seviyesine bakınca anlaşılabilir.

Bu yaptığın şeyin suç olduğunu biliyorsun değil mi?

Yani kasayı açtığın anda garantisi gider ve sen bunu açmadım diye götürmek istiyorsun.

Dolandırıcılıktan bir farkı yok.

Bu yaptığın şeyin suç olduğunu biliyorsun değil mi?

Yani kasayı açtığın anda garantisi gider ve sen bunu açmadım diye götürmek istiyorsun.

Dolandırıcılıktan bir farkı yok.
Niye suç olsun hocam kendi malını hiçbir şekilde zarar vermeden açacak?

Adamların işi bunu anlamak fakat umarım anlamazlar. Yapacağınız işlem keyfiden çok bir ihtiyaç. Bulunduğunuz şehirde bir yetkili sevris varsa ona uğrayabilirsiniz yoksa eğer bence açın gitsin.

Okumuyorsun sanırım, açmasında bir problem yok. Açıp garantiye göndermesinde problem var.

RAM eklemek PC bozacak zarar verecek bir durum değil. Bunun için bu işlemin servis dışı bırakıyor olması bile aşırı saçma. Ki birçok firma da buna izin veriyor zaten. O yüzden kullanıcı suçlu bulmuyorum.

Anlarlar, ki gönderme zaten teknik servisten geldiğinde eksik parçalarıyla uğraşırsın. İlla göndereceksen de bütün bileşenleri çek öyle gönder.

Geri
Yukarı