Acer kasanın açıldığı anlaşılır mı?

Açtıktan sonra garantiye niye göndersin hocam?

Kardeşim okumuyor musun anlamıyorum ki?

Sizce kendim değiştirsem ve ileride garantiye göndereceğim bir durum olursa RAM'i çıkarıp öyle yollasam bir sorun çıkar mı, kasanın açıldığı Acer Nitro 5 için konuşmak gerekirse nasıl anlaşılır ve fark edilmemesi için ne gibi yöntem uygulayabilirim fikir verir misiniz?

Kasanın videolarına baktığımda üstlerinde etiket yok bu bilgiyi vereyim, açarken de vidanın üstünde iz bırakmamak için ince bir bez koyup tornavida ile öyle açmak istiyorum. Aklıma şimdilik bunlar geliyor.
RAM eklemek PC bozacak zarar verecek bir durum değil. Bunun için bu işlemin servis dışı bırakıyor olması bile aşırı saçma. Ki birçok firma da buna izin veriyor zaten. O yüzden kullanıcı suçlu bulmuyorum.
Ben durumun etikliğinden bahsettim.

Kardeşim okumuyor musun anlamıyorum ki?

Ben durumun etikliğinden bahsettim.
Hocam işe yararsa gayet etik bir durum bence iki tarafta uğraşmamış oluyor. RAM'i kendi takmasının servise ne gibi bir zararı olabilir? Servisler RAM'i piyasanın çok üstü fiyatlarda satın almaya zorlayınca çok mu etik oluyor durum?

Hocam işe yararsa gayet etik bir durum bence iki tarafta uğraşmamış oluyor. RAM'i kendi takmasının servise ne gibi bir zararı olabilir? Servisler RAM'i piyasanın çok üstü fiyatlarda satın almaya zorlayınca çok mu etik oluyor durum?

Canım kardeşim, RAM takmasında bir problem yok. Sözleşmede garanti kapasamından çıkan ürünü sanki o işlemi yapmamış gibi gösteriyor. Onu demeye çalışıyorum.

Takmadan önce müşteri hizmetleri ile telefondan iletişime geçtim kendim takmam halinde cihazın garanti dışı kalacağını ancak serviste 108 liralık! Takma ücreti vermem halinde ise garantisi bozulmayacagını soyledıler. Daha önce ASUS ümraniye yetkili sevisi hakkında berbat mağduriyetler okumuştum. Eğer biraz deneyimin ve el becerin varsa kendin takabilirsin sonuçta uzay mekiği değil bu.

Kağıt havluyu 2 kat yapıp vidaların üstüne koy öyle sök. Ramini tak paşalar gibi kullan. Etiket varsa da sorun değil. Pcyi silerken aşınmış çıkmış dersin olur biter. MSI laptopum için birebir bu taktiği kullandım, hiçbir sorun yaşamadım.

Kağıt havluyu 2 kat yapıp vidaların üstüne koy öyle sök. Ramini tak paşalar gibi kullan. Etiket varsa da sorun değil. Pcyi silerken aşınmış çıkmış dersin olur biter. MSI laptopum için birebir bu taktiği kullandım, hiçbir sorun yaşamadım.
Etik bulmadım ama iyi taktikmiş. :D

Canım kardeşim, RAM takmasında bir problem yok. Sözleşmede garanti kapasamından çıkan ürünü sanki o işlemi yapmamış gibi gösteriyor. Onu demeye çalışıyorum.

Kullanıcıyı mağdur eden bir sistemleri varken benim yaptığım işlemin etik dışı olduğunu düşünmüyorum. Ben işlerimi bilgisayar üzerinden yapıyorum sınavlarım var bir sürü işim var. Bana MSI gibi veya diğer firmalar gibi RAM ve SSD arttırmada garanti hakkımın devam etmesini sağlamaları gerekir. Sonuçta ben 5 dakikalık bir işlem için 1 ay beklemek zorunda değilim. Ki Acer servisinin de nasıl olduğunu yorumlardan biliyoruz.

Bu durum Acer'de neden böyle? Diğer ülkelerde de aynı prosedür uygulanıyor mu yoksa SMS Infocomm ile ilgili bir durum mu?

Geri
Yukarı