Acer KG241QS VRB ne işe yarar?

kad1rb

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  

Arkadaşlar bu monitörü aldım bu sabah geldi ürünün başlıklarında her ne kadar 1ms yazsa da ayrıntılı özelliklerinde falan bazı yerlerde de 0.5ms yazıyor. Ürünün ne yazık ki elle tutulur iyi bir incelemesi yok birkaç video izledim ama aradığımı bulamayunca bu forumdaki eski konularına baktım. Şimdi bu VRB'nin modu var. Kapalı, Normal, Extrem. Söylenenlere göre 0.5 ms kullanabilmek için VRB'yi Extrem yapmak gerekiyormuş ama görüntü kalitesi ciddi anlamda bozuluyor daha doğrusu aşırı kararıyor. Normal modda Extrem'e nazaran görüntü gayet iyi oluyor.

Şimdi okuduğum konuda arkadaşın yazdığına göre VRB kapalı iken ms 10-12 civarı oluyormuş oyun dışı normal kullanımda tamam zaten o hiç sorun değil. Fakat ben CS GO oynuyorum şimdi VALORANT'a da başlayacak gibiyim bu oyunlarda tabiki 0.5ms demek iyi bir avantaj demek. Normal modda ms kaç oluyor bilmiyorum çünkü ne yazık ki ms'i Hz gibi ölçemiyoruz. Bu VRB konusunda var mı bilgisi olan? Extrem modda her ne kadar görüntü çok kötü olsa da sanırım idare ederim gibi ama merak ettiğim şey mesela Normal modda ms kaç oluyor? 1 ms oluyorsa normal mod ile oynamam çok daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Bu konuda bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
VRB, Overdrive gibi bir şey. Bir nevi OC. Piksellere daha fazla voltaj verip tepkimesini düşürüyor. Haliyle bazı şeylerden feragat etmeniz gerekiyor. Renkler, parlaklık gibi.

Kendinize göre en stabil ayarı bulun. "Normal" olabilir bu.

VRB kapalıyken 10-12ms olabilir, çok uçuk rakamlar gibi gözükse de değil.

VRB, Overdrive gibi bir şey. Bir nevi OC. Piksellere daha fazla voltaj verip tepkimesini düşürüyor. Haliyle bazı şeylerden feragat etmeniz gerekiyor. Renkler, parlaklık gibi.

Kendinize göre en stabil ayarı bulun. "Normal" olabilir bu.

VRB kapalıyken 10-12ms olabilir, çok uçuk rakamlar gibi gözükse de değil.
Teşekkür ederim değerli yorumun için. CSGO oynadığım için birkaç oyun Extrem modda denemeyi düşünüyorum bakalım eğer oynanabilecek gibiyse öyle oynamak istiyorum ama işte aşırı karanlık oluyor eğer çekilecek gibi değilse dediğin gibi Normal mod da işimi görür bence 🙂

Geri
Yukarı