Acer Laptoplar upgrade ile garanti dışı kalmıyor

JohnnySilverhand

Femtopat
Daha fazla  
Bir çok kaynakta yorumlarda Acer laptoplar için kullanıcı kendisi ram ve ssd yükseltmesi yaparsa garanti dışı kalıyor diye bir bilgi vardı. Ancak durum tam olarak bu şekilde değilmiş, upgrade kaynaklı ürüne bir zarar verilmemişse garanti dışı kalmıyormuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birçok kaynakta yorumlarda Acer laptoplar için kullanıcı kendisi RAM ve SSD yükseltmesi yaparsa garanti dışı kalıyor diye bir bilgi vardı. Ancak durum tam olarak bu şekilde değilmiş, upgrade kaynaklı ürüne bir zarar verilmemişse garanti dışı kalmıyormuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Süper haber hocam haber verdiğiniz için sağ olun.

En güzeli servislik durum olduğunda servise göndermeden önce yapılan upgradeleri geri almak. Ne olur ne olmaz diye. Eklenen HDD, RAM, SSD falan 5 dakikalık iş geri sökmesi.

En güzeli servislik durum olduğunda servise göndermeden önce yapılan upgradeleri geri almak. Ne olur ne olmaz diye. Eklenen HDD, RAM, SSD falan 5 dakikalık iş geri sökmesi.
en iyisi servise mail atıp uyumlu parçanın onayını almak elde delil olması açısından.

Video yorumlarında birisi servisi arayıp bu durumu sormuş başta garanti dışı kalacağını söylemişler fakat bir süre sonra geri arayıp videoyu doğrulamışlar.

En iyisi servise mail atıp uyumlu parçanın onayını almak elde delil olması açısından.

Video yorumlarında birisi servisi arayıp bu durumu sormuş başta garanti dışı kalacağını söylemişler fakat bir süre sonra geri arayıp videoyu doğrulamışlar.

Evet o kişi benim. RAM eklemek için İstanbul'a servise göndermek çok saçma olmasına rağmen mecbur gönderecektim fakat gün o videoya denk gelince haberi doğrulamak için servisi aradım ilk önce böyle bir şey olmadığını söylediler. 5 dk sonra kendileri beni arayıp haberin doğru olduğunu. Uyumlu RAM takarsanız ve cihaza ve kasaya herhangi bir zarar vermezseniz garanti dışı kalmıyor artık dediler.

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum satın aldığım RAM'i Acer servisine kontrol etmeleri için cihaz özellikleri ile birlikte RAM'in bilgilerini yolluyorum hala servise göndermeniz gerekiyor diye ısrarla sorduğum sorudan başka cevaplar veriyorlar. Ben RAM'i cihazla birlikte servise göndereceksem uyumlu olup olmadığını kontrol etmeleri için ne anlamı var. CPU-Z uygulamasından kontrol ettim ve ona göre bir RAM satın aldım fakat sizinde dediğiniz gibi teknik desteğin RAM uyumlu doğru olanı almışsınız demesini bekliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı