Acer ve ASUS garanti dışına çıkan durumlar

PhoenixSOFF

Hectopat
Acer ve Asus iki laptop arasında kaldım ve karşılaştırmak için çeşitli şeyleri araştırıyorum. Bu iki markanın cihazlarının arka kapağını açmam, termal macun değişimi yapmam veya RAM & SSD yükseltmesi yapmam durumunda garanti dışına çıkar mı?

Bildiğim kadarıyla Acer'da arka kapağı açmak garantiyi bozuyor. Ancak ASUS'ta zarar vermediğiniz sürece RAM, SSD eklemesi, termal macun yenilemesi yapabiliyorsunuz.

Acer ve Asus iki laptop arasında kaldım ve karşılaştırmak için çeşitli şeyleri araştırıyorum. Bu iki markanın cihazlarının arka kapağını açmam, termal macun değişimi yapmam veya RAM & SSD yükseltmesi yapmam durumunda garanti dışına çıkar mı?

Acer da RAM ve HDD değiştirme yükseltme işlemleri garanti bozmaz Acer Nitro 5 kullanıyorum.

ASUS'da termal macun hariç hepsi serbest ancak ACER konusunda bilgim yok ne yazık ki.

Ben de arayıp sordum, bozulduğunu söylediler. Başka kullanıcılar da bozulduğunu söyledi, onlar da arayıp sormuşlardı.

Hocam Acer Nitro 5 de izin veriliyor bunun için 2 tane ızgara var kapağını açmadan yükseltebilirsiniz desteği arayın ve sorun cihazımı 3 ay önce garantiye verdim ücretsiz bir şekilde halledip yolladılar. RAM yükseltmesini 1 yıl önce yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı