Acer laptopta sürücüler ve BIOS nasıl güncellenir?

Nazlı099

Yoctopat
Daha fazla  
Windows 11 Pro güncel bende ama hiç Acer'in modelin kendi sürücülerini ve BIOS'u yüklemedim yüklemem gerekiyor mu ve nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten Windows internet bağlantısı geldiğinde sürücüleri kurar eksik sürücünüz varsa zaten aygıt yöneticisinde donanımın yanında ünlem işareti olur. Sürücüleri illa ben kurayım diyorsanız yukarıdaki dediğim şekilde yapın.

Kendine sitesinden modelin birkaç sürücüsünü indirip kurmaya çalıştım. Sileyim mi dosyaları? Bir anlamı yok galiba. Ayrıca BIOS falan yüklemedim hiç.

Ayrıca, cmd ile devam etsem bir problem olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendine sitesinden modelin birkaç sürücüsünü indirip kurmaya çalıştım. Sileyim mi dosyaları? Bir anlamı yok galiba. Ayrıca BIOS falan yüklemedim hiç.

BIOS güncelleme işine girmeyin şimdilik ilerleyen zamanda sıkıntı çıkarsa güncellersiniz.

Ayrıca CMD ile devam etsem bir problem olur mu ki.

CMD ile devam etseniz bir sıkıntı olmaz.

BIOS güncelleme işine girmeyin şimdilik ilerleyen zamanda sıkıntı çıkarsa güncellersiniz.
BIOS güncellemesi kendisine aitse sıkıntı olmaz, sıkıntı olursa da dönmesi basit. İsterse USB ile Recovery eder, isterse de BIOS düşürme iki koda bakıp Windows'tan da düşürülür. Ana BIOS'un bozulması için başka bilgisayarın modelin BIOS'u atılırsa brick olur bu da çip veya anakartın değiştirilmesine sebep olur.

CMD ile devam etseniz bir sıkıntı olmaz.
Şimdi vga görüntü bağdaştırıcısı indiriyorum ama sitede birden fazla vga sürücüsü var hepsini indirmem mi gerekiyor? Acerin kendi sitesi tabii bu.

BIOS güncellemesi kendisine aitse sıkıntı olmaz, sıkıntı olursa da dönmesi basit. İsterse USB ile Recovery eder, isterse de BIOS düşürme iki koda bakıp Windows'tan da düşürülür. Ana BIOS'un bozulması için başka bilgisayarın modelin BIOS'u atılırsa brick olur bu da çip veya anakartın değiştirilmesine sebep olur.
Kendi sürücülerini indirip sitesinden cmd ile yüklememde bir sakınca var mı peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı